Запуск місії «Луна-25» перенесений на травень 2022-го

Запуск російскої місії «Луна-25» перенесено з жовтня 2021 року на травень 2022-го. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті держкорпорації «Роскосмос».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Луна-25». Джерело: Сергій Бобилєв/ТАСС

Робота над проєктом нового російського місячного апарату розпочалася ще у 2005 році. Тоді він носив назву «Луна-Глоб» і задумувався як мережа сейсмостанцій. Згодом через технічні складнощі та проблеми з фінансуванням концепція місії зазнала багато метаморфоз. У 2013-му проєкт реанімували під назвою «Луна-25». Було оголошено, що автоматичний розвідник відправиться у космос в 2016 році, але відтоді дата запуску неодноразово відсувалась. У якості причини нового перенесення названа «виявлена ​​в ході наземного експериментального відпрацювання необхідність додаткового підтвердження заявлених характеристик приладів, агрегатів і рушійної установки».

«Луна-25» має сісти в південному приполярному регіоні Місяця в районі кратера Богуславський. Її основними завданнями стануть відпрацювання технології посадки, дослідження складу та властивостей реголіту (в першу чергу — оцінка масової частки замерзлої води й летючих речовин у місячному грунті), а також вивчення місячної екзосфери — дуже розрідженої газової оболонки нашого природного супутника.

Загальна маса «Луны-25» сягає 1540 кг. Вона складається з двох основних конструкційних частин. Нижня являє собою посадковий пристрій з опорами, що роблять можливим безпечне торкання поверхні. На ньому закріплена рушійна установка, з допомогою якої буде здійснюватися корекція траєкторії перельоту до Місяця, гальмування при сході з орбіти та м’яка посадка. Верхня частина — негерметичний відсік із приладами. На ньому знаходяться панелі сонячних батарей, радіатор системы терморегулювання, електронне обладнання, наукові прилади, а також радіоізотопне джерело енергії, що дозволить апарату не змерзнути під час місячної ночі. Номінальний термін роботи місії повинен скласти один рік.

По материалам: https://www.roscosmos.ru

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів