Запуск місії Artemis I перенесений на лютий 2022 року

21 жовтня фахівці Космічного центру ім. Кеннеді завершили встановлення космічного корабля Orion на надважку ракету SLS, вперше об’єднавши їх у єдине ціле. Висота зв’язки склала 98 метрів. Незабаром після цього NASA організувала спеціальну пресконференцію, де й повідомила про нову дату запуску. Відтепер він запланований на лютий 2022 року.

Корабель Orion, установлений на ракету SLS. Джерело: NASA/Frank Michaux

Запуск SLS і Orion буде здійснений у межах місії Artemis I. Її метою є проведення всебічного випробування нової ракети та космічного корабля. План польоту передбачає, що безпілотний Orion пробуде 26 днів у космосі (включаючи шість діб на ретроградній селеноцентричній орбіті), після чого повернеться на Землю. Успіх тесту прокладе шлях до місії Artemis II, у межах якої четверо астронавтів вперше за 51 рік покинуть околиці нашої планети й облетять Місяць. Ця подія запланована на 2023 рік.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За словами представників NASA, лютневе балістичне вікно для запуску Artemis I відкриється з 12 по 27 число. Втім, немає гарантії, що це остаточна дата реалізації місії. Перед тим, як відправити ракету в космос, інженерам належить провести ще безліч тестів для підтвердження її готовності до польоту, а саме — перевірки інтерфейсу, роботи електрики та радіозв’язку, а також «мокре» тренування. В межах останнього повністю заправлену ракету встановлять на пусковий майданчик, після чого буде проведена генеральна репетиція передстартового відліку.

За матеріалами: https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів