Запуск індійської місії до Венери перенесено на 2024 рік.

Автоматичний апарат «Шукраян» вирушить до Венери в грудні 2024 року.


Концепція місії «Шукраян». Джерело: ISRO

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Маса апарату становить 2500 кг, в тому числі 100 кг припадає на наукові інструменти. Для запуску буде використана ракета GSLV Mk II. Однак індійські фахівці зараз вивчають можливість використання більш потужного носія GSLV Mk III. Підлетівши до Венери, «Шукраян» вийде на проміжну високоеліптичну орбіту з висотою перицентру 500 км і апоцентром 60 тис. км.

Спочатку запуск зонда «Шукраян» був запланований на 2023 рік, але його довелося відкласти через негативний вплив на графік підготовки місії наслідків пандемії коронавірусу COVID-19. Цікаво, що при виборі наукового обладнання для автоматичного апарата ISRO повернулася до підходу, який вона використала при створенні місячного розвідника «Чандраян-1». У 2018 році організація ініціювала відкритий конкурс заявок на створення дослідницьких інструментів для місії «Шукраян». У ньому могли брати участь наукові установи з різних країн. За результатами розгляду заявок було вирішено встановити пристрої, створені в Росії, Франції, Швеції та Німеччині.

Венера в уяві художника. Джерело: ESO/NASA/JPL/Caltech

Основним науковим інструментом місії стане радар з синтетитчною апертурою. Він зможе отримувати зображення венеріанської поверхні з високою роздільною здатністю. «Шукраян» також буде нести інструменти для вивчення атмосфери другої планети та георадар. Вчені сподіваються, що апарат зможе отримати найдетальнішу карту Венери, знайти на ній осередки сучасної вулканічної активності та підтвердити наявність фосфіну в газовій оболонці планети.

За матеріалами: https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів