Європейське космічне агентство та корпорація «Роскосмос» відклали на два роки запуск місії ExoMars. Відповідне рішення ухвалили за результатами наради, що відбулася в Москві, у якій взяло участь керівництво обох організацій.
Основними причинами перенесення було названо прагнення переконатися у максимальній надійності всіх систем космічного апарата та також епідемія коронавірусу COVID-19. Вона суттєво ускладнила переміщення учасників проєкту Європою, що призвело до порушення графіка робіт з проєкту.
Згідно з прес-релізами ESA та «Роскосмоса», інженери встигли завершити інтеграцію обладнання посадкової платформи «Козачок». Що стосується марсохода Rosalind Franklin, то нещодавно він благополучно пройшов заключні термовакуумні випробування у Франції. Також успіхом завершилися останні тести з динамічного витягування парашутів посадкової платформи, проведені в Лабораторії реактивного руху (JPL NASA). Водночас досі не проведено два заключних висотних випробування, які мають засвідчити ефективність роботи парашутної системи. Вони мають відбутися наприкінці березня в Орегоні. Ще одним фактором, здатним вплинути на рішення про перенесення місії, могла стати новина про дефектні болти в конструкції ракети «Протон-М», яку планували використовувати для запуску ExoMars.
Згідно з новим графіком, апарат відправиться до Червоної планети в серпні-жовтні 2022 року. Його прибуття на Марс заплановане на квітень-липень 2023 року. Посадкова платформа ExoMars повинна буде сісти на рівнині Оксія (Oxia Planum), розташованої в північній марсіанській півкулі неподалік екватора. Вважається, що в минулому у цьому регіоні існували постійні водойми. Основним завданням мобільної лабораторії стане пошук біомаркерів — хімічних сполук, які б свідчили про можливість існування життя на Червоній планеті.
За матеріалами http://www.esa.int