Представлене зображення було отримано шляхом об’єднання даних, зібраних рентгенівською обсерваторією Chandra та комплексом радіотелескопів VLA. Воно демонструє квазар H1821+643.

H1821+643 розташований на відстані близько 3,4 млрд світлових років від Землі. Це найближчий до Землі квазар у скупченні галактик. Він являє собою надмасивну чорну діру, яка активно поглинає навколишню речовину, що супроводжується утворенням потужних джетів і виділенням величезної кількості енергії.
Раніше астрономи виявили, що чорні діри, які зростають з помірною швидкістю, помітно впливають на своє оточення, не даючи змоги гарячому газу занадто сильно охолоджуватися. Цей механізм регулює ріст зір у галактиках.
Здавалося б, набагато активніші квазари повинні набагато сильніше впливати на своє галактичне оточення. Але, судячи з усього, це не завжди так. Дослідження H1821+643 показало, що квазари можуть «недопрацьовувати». Дослідники дійшли такого висновку, вивчивши дані Chandra. Аналіз показав, що порівняно з величезною активністю H1821+643, його вплив на галактику напрочуд невеликий.
Раніше ми розповідали про те, як вчені створили найбільшу карту надмасивних чорних дір.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine