Супутник S73-7 запустили в космос ще 1974 року. А наприкінці 1990-х його загубили серед різноманітних уламків та сміття й шукали протягом 25 років. І ось, нарешті, стало відомо, що його знайшли.

Супутник часів «холодної війни»
Експериментальний супутник-шпигун, який вважався втраченим після того, як його не могли виявити протягом десятиліть, нарешті, знайдений. «Супутник S73-7 був знову відкритий після того, як його не відстежували протягом 25 років», — повідомив астрофізик Джонатан Макдауелл у своєму дописі від 29 квітня в мережі X. Він каже, що супутник знову з’явився 25 квітня, посилаючись на дані Космічних сил.
Супутник часів «холодної війни», який офіційно називався «Інфрачервона калібрувальна куля» (S73-7), мав трохи більш ніж 60 см у діаметрі. ВПС США запустили його 10 квітня 1974 року разом з набагато більшим супутником-шпигуном, повідомляє Gizmodo.
За інформацією видання, куля мала надутися після запуску, але щось пішло не так. Після невдачі американські військові двічі втрачали кулю з поля зору — один раз у 1970-х роках, а потім знову на значно довший час, починаючи з 1990-х років, коли наземні датчики більше не могли її виявити.
Тривалі пошуки
Протягом чверті століття аналітики 18-ї ескадрильї космічної оборони, групи, відповідальної за відстеження всіх створених людиною об’єктів на орбіті Землі, нічого не знали про S73-7, повідомляє Popular Science. На думку експертів, куля була назавжди загублена серед космічного сміття.

І раптом, наприкінці квітня, вона з’явилася. За словами Макдауелла, аналітик побачив, що S73-7 з’явився на даних датчиків. Як і очікувалося, він перебував на земній орбіті, але тепер вчені змогли знову його відстежити.
Як можна загубити супутник?
Але як вчені втратили супутник з поля зору? Макдауелл розповів Gizmodo, що через те, що S73-7 невеликий і здебільшого неметалевий, його складніше виявити радарам. Крім того, щодня вчені відстежують понад 20 000 одиниць обладнання, яке курсує навколоземною орбітою, і за ними важко встигнути.
Таке відкриття — тріумф для аналітиків, які намагаються відстежити тисячі об’єктів, що кружляють навколо нашої планети. Якщо загубиться один об’єкт, це не катастрофа. Але якщо їх загубиться занадто багато — зростає ризик зіткнень і утворення надлишкового сміття, стверджують в Університеті ООН.
Оскільки об’єкти на орбіті Землі рухаються зі швидкістю 28 тис. км/год, надмірна кількість сміття й уламків може бути неймовірно небезпечною для супутників та станцій.
За матеріалами phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine