Загублений 25 років тому військовий супутник нарешті знайшли

Супутник S73-7 запустили в космос ще 1974 року. А наприкінці 1990-х його загубили серед різноманітних уламків та сміття й шукали протягом 25 років. І ось, нарешті, стало відомо, що його знайшли.

Загублений супутник нарешті знайшли
Загублений супутник нарешті знайшли. Джерело: www.newser.com

Супутник часів «холодної війни»

Експериментальний супутник-шпигун, який вважався втраченим після того, як його не могли виявити протягом десятиліть, нарешті, знайдений. «Супутник S73-7 був знову відкритий після того, як його не відстежували протягом 25 років», — повідомив астрофізик Джонатан Макдауелл у своєму дописі від 29 квітня в мережі X. Він каже, що супутник знову з’явився 25 квітня, посилаючись на дані Космічних сил.

Супутник часів «холодної війни», який офіційно називався «Інфрачервона калібрувальна куля» (S73-7), мав трохи більш ніж 60 см у діаметрі. ВПС США запустили його 10 квітня 1974 року разом з набагато більшим супутником-шпигуном, повідомляє Gizmodo.

За інформацією видання, куля мала надутися після запуску, але щось пішло не так. Після невдачі американські військові двічі втрачали кулю з поля зору — один раз у 1970-х роках, а потім знову на значно довший час, починаючи з 1990-х років, коли наземні датчики більше не могли її виявити.

Тривалі пошуки

Протягом чверті століття аналітики 18-ї ескадрильї космічної оборони, групи, відповідальної за відстеження всіх створених людиною об’єктів на орбіті Землі, нічого не знали про S73-7, повідомляє Popular Science. На думку експертів, куля була назавжди загублена серед космічного сміття.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

І раптом, наприкінці квітня, вона з’явилася. За словами Макдауелла, аналітик побачив, що S73-7 з’явився на даних датчиків. Як і очікувалося, він перебував на земній орбіті, але тепер вчені змогли знову його відстежити.

Як можна загубити супутник?

Але як вчені втратили супутник з поля зору? Макдауелл розповів Gizmodo, що через те, що S73-7 невеликий і здебільшого неметалевий, його складніше виявити радарам. Крім того, щодня вчені відстежують понад 20 000 одиниць обладнання, яке курсує навколоземною орбітою, і за ними важко встигнути.

Таке відкриття — тріумф для аналітиків, які намагаються відстежити тисячі об’єктів, що кружляють навколо нашої планети. Якщо загубиться один об’єкт, це не катастрофа. Але якщо їх загубиться занадто багато — зростає ризик зіткнень і утворення надлишкового сміття, стверджують в Університеті ООН.

Оскільки об’єкти на орбіті Землі рухаються зі швидкістю 28 тис. км/год, надмірна кількість сміття й уламків може бути неймовірно небезпечною для супутників та станцій.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів