Загадкове світіння в атмосфері Юпітера може бути спричинене темною матерією

Пара астрофізиків із Принстонського університету та Національної прискорювальної лабораторії SLAC розповіли про можливе виявлення свідчень зіткнення частинок темної матерії з Юпітером. Результати дослідження були опубліковані в журналі Physical Review Letters.

Юпітер. Джерело: NASA, ESA, and J. Nichols (University of Leicester)

Відтоді як у 1930-х роках була висунута перша пропозиція про існування темної матерії, вона перебуває на передньому краї досліджень у галузі фізики, хоча її досі не вдалося виявити безпосередньо. Проте більшість фахівців у цій галузі вважають, що вона становить приблизно 70–80 % усієї матерії у Всесвіті. Вважається, що темна матерія існує, тому що це єдине пояснення дивних гравітаційних ефектів, які спостерігаються в русі галактик і зір.

Вчені припускають, що виявити темну матерію можна за непрямими ознаками, виявивши тепло або світло, що випромінюються під час зіткнення частинок темної матерії та руйнуванні одна одної. Під час дослідження вони звернули увагу на те, що на їхню думку може бути таким прикладом. Мова про світіння, що спостерігається у верхніх шарах атмосфери Юпітера на його нічному боці. На думку дослідників, воно спричинене тим, що частинки темної матерії притягуються до газового гіганта під дією його сильної гравітації та стикаються з його іоносферою. При цьому можуть виникати випадки, коли вони стикаються між собою і випромінюють світло.

Щоб підтвердити свою теорію, дослідники вивчили архівні дані, отримані візуальним та інфрачервоним картографічним спектрометром зонда Cassini. Для того, щоб мінімізувати вплив полярних сяйв Юпітера, вони сконцентрувалися на екваторіальній області планети. Вчені шукали сліди наявності більшої кількості катіонів триводню (H+3) — молекул, що складаються з трьох ядер водню та двох електронів. Теорія передбачає, що його виробляють частинки темної матерії після зіткнення.

У результаті аналізу даних дослідники дійсно знайшли сліди H3+. Але поки незрозуміло, чи є виміряна ними кількість більшою, ніж могла утворитися під час інших процесів. Тому вони планують продовжити свою роботу, сподіваючись знайти докази того, що H3+ в атмосфері Юпітера виник унаслідок зіткнень частинок темної матерії.

За матеріалами Phys.org

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися