Юсаку Маедзава розпочав пошук добровольців для польоту до Місяця

У 2017 році компанія SpaceX оголосила про намір організувати туристичний рейс з обльотом Місяця на новому космічному кораблі BFR, пізніше перейменованому на Starship. Через рік Ілон Маск повідомив, що всі місця на ньому викупив японський мільярдер Юсаку Маедзава (Yusaku Maezawa). Тоді повідомлялося, що з ним до Місяця вирушать вісім «людей мистецтва», які будуть обрані у межах проєкту Dear Moon.

Юсаку Маедзава. Джерело: Reuters

У наступні роки про проєкт не було ніяких новин. Але 3 березня Маедзава перервав мовчання, оголосивши, що Dear Moon продовжує розвиватися, і він все ще має намір взяти в політ вісім попутників, яким не доведеться платити за квиток. Проте мільярдер відмовився від свого первісного наміру запросити лише людей мистецтва. Залишилися лише два базові критерії: кандидат має «використовувати політ для своєї роботи на користь людей та суспільства» та «бути готовим підтримувати інших членів екіпажу, які розділяють ті самі прагнення».

Відбір учасників рейсу буде проводитись серед людей, які заповнять заявку на сайті Dear Moon. Для цього необхідно лише вказати своє ім’я, країну проживання та завантажити світлину. Приймання заявок триватиме до 14 березня. Після цього будуть подальші етапи відбору, які будуть мвстити інтерв’ю та медичний огляд.

Ілон Маск та Юсаку Маедзава. Джерело: SpaceX

Крім Маедзава та учасників конкурсу, на борту Starship також буде кілька професійних астронавтів. Загальна чисельність екіпажа місії становитиме від 10 до 12 осіб. За словами глави SpaceX Ілона Маска, він сподівається, що політ до Місяця відбудеться вже 2023 року.

Під поверхнею Міранди може ховатися океан
Тайконавти провели екскурсію на борту космічної станції «Тяньгун»: відео 
Літаючий сир мало не зірвав політ ракети з вертикальною посадкою: відео
716 обертів на секунду: астрономи знайшли одну із найшвидше обертових зір у Всесвіті
Чи пов’язана темна енергія з чорними дірами
Слабкий сигнал із кордонів Сонячної системи: NASA відновила зв’язок із Voyager 1
Мовчання NASA: інженери виявили, але не розкрили причину ерозії теплозахисту Orion
Зона смерті: Chandra склав карту небезпек для молодих екзопланет
Коричневий карлик виявився не тим, чим здавався
Невдалі зорі: James Webb зазнімкував новонароджені коричневі карлики в туманності Оріона