Юпітер має бути знищений для побудови сфери Дайсона навколо Сонця

Наше Сонце — це величезний ядерний реактор, який виробляє гігантську кількість енергії. Щоб найефективніше збирати цю енергію, можна було б використати сферу Дайсона — гігантську оболонку навколо зорі. Але для побудови такої неймовірно величезної конструкції потрібно стільки матеріалу, якого на Землі просто фізично не вистачить.

Dyson Sphere Program
Гіпотетична сфера Дайсона. Скриншот із гри Dyson Sphere Program

У новій книзі The Possibility of Life («Можливість життя») наукова фантастка Джеймі Грін досліджує проблему побудови сфери Дайсона навколо Сонця. На її думку, щоб побудувати таку мегаструктуру, потрібно зруйнувати планету розміром з Юпітер.

«Щоб отримати достатньо матеріалу для створення сфери Дайсона, вам, по суті, доведеться розібрати планету розміром з Юпітер», — пише Грін у своїй книзі.

Побудова такої мегаструктури життєво необхідна для розвитку людства та вдосконалення його технологій у майбутньому, коли вимоги до електроенергії збільшуватимуться експоненційно. І це стосується не тільки людства. Деякі астрономи взяли на себе обов’язок шукати ознаки позаземного життя, скануючи небо на предмет існування сфер Дайсона, що ховаються в інших зоряних системах.

Манія мегаструктур

Така сфера може дозволити цивілізації перейти від типу I до типу II за шкалою Кардашова — методом вимірювання того, наскільки є розвиненим суспільство на планеті. Простіше кажучи, замість того, щоб використовувати енергію за допомогою всіх існуючих поверхонь певної планети, вона використовує всю енергію своєї материнської зорі.

Не всі згодні з тим, що побудова сфери Дайсона врешті буде таким величезним завданням. В інтерв’ю з Грін астрофізик Джейсон Райт порівняв ці зусилля з розбудовою Манхеттена, який розвивався та створювався протягом тривалого періоду часу, по крупицях. Таким же чином сфера Дайсона може бути створена з часом, щоб зрештою перейти на повноцінне використання усієї енергії зорі.

«Ця енергія все одно розсіюється у космосі, то чому б нам її не взяти?» — резюмує Грін.

Раніше ми повідомляли про те, як поведінку зорі Теббі пов’язують зі сферою Дайсона.

За матеріалами WashingtonPost.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine