Європейський апарат Hera передав на Землю свої перші світлини. На них можна побачити нашу планету та її супутник Місяць.
Місія Hera була запущена 7 жовтня. Апарат прямує до подвійного астероїда Дідим. У вересні 2022 року в його супутник Діморф врізався зонд NASA. Це бомбардування було частиною експерименту з перевірки методів відхилення від Землі небезпечних небесних тіл. Hera повинна буде вивчити місце удару і те, як він вплинув на пару астероїдів.

Незабаром після запуску Hera, інженери активували її камери. У межах перевірки їхньої працездатності 10 і 11 жовтня апарат зробив кілька прощальних знімків Землі та Місяця. Перше зображення було отримано 11 жовтня за допомогою монохромної камери AFC. Вона призначена як для навігації, так і для наукових досліджень. У момент знімкування апарат перебував на відстані 1,6 млн км від нашої планети.


Другий знімок був зроблений за допомогою камери TIRI. Вона веде знімкування в середньому інфрачервоному діапазоні й може визначати температуру поверхні астероїда. Надалі, за графіком «теплової інерції» (того, як швидко змінюється температура ділянки) вчені можуть визначити такі фізичні властивості, як шорсткість, розподіл частинок за розмірами та пористість. У момент знімкування апарат перебував на відстані 1,4 млн км від нашої планети.

Останнє зображення було отримано за допомогою спектрометра HyperScout H. Він веде знімкування в діапазоні довжин хвиль 650–950 нм, що дає змогу визначати мінеральний склад поверхні. Отримані ним кольори кодуються таким чином, що синій позначає найкоротші хвилі, а червоний — найдовші. У момент знімкування апарат перебував на відстані 1,4 млн км від нашої планети.
Раніше ми розповідали звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя.
За матеріалами ESA