Зелена комета стрімко наближається до Землі: дивовижні фото

Надрідкісна зелена комета C/2022 E3 — скорочено ZTF — наразі поступово наближається до Землі та Сонця, вражаючи любителів-астрофотографів своїм неземним відтінком. За деякими даними, її вже видно неозброєним оком у місцях із мінімальним освітленням.

Комета C/2022 E3 (ZTF). Фото: Miguel Claro
Комета C/2022 E3 (ZTF). Фото: Miguel Claro

Очікується, що комета наблизиться на мінімальну відстань до Землі 1 лютого. В цей день вона може стати об’єктом п’ятої величини. Тобто буде достатньо яскравою, щоб побачити її неозброєним оком більшості спостерігачам.

C/2022 E3 була вперше виявлена у березні 2022 року астрономами Френком Маскі та Брайсом Боліном з Паломарської обсерваторії в Каліфорнії. 12 січня ZTF досягла перигелію, або найближчого проходу повз Сонце, а тепер повертається назад до Хмари Оорта, що розташована на краю Сонячної системи. Її повернення відбудеться приблизно через 50 тисяч років.

Поведінка комет досить непередбачувана, оскільки вони можуть яскравішати, тьмяніти або повністю розпадатися без попередження. Кома, або хвіст комети ZTF, як вже спостерігали, розкололась на два різних хвости, що астрономи називають подією роз’єднання. Також помітили так званий антихвіст, який насправді є оптичною ілюзією, через що здається, ніби комета має хвіст по обидва боки від її ядра.

На думку експертів, зелене забарвлення хвоста комети, ймовірно, є результатом розпаду дивуглецю (C2) під інтенсивною дією сонячного світла.

Ви можете потренуватися розгледіти комету зараз за допомогою бінокля чи телескопа, оскільки вона буде світлішати щодня аж до 1 лютого. Найпростіший спосіб знайти її — за допомогою сайта In The Sky або чудового мобільного додатка Stellarium.

Раніше ми повідомляли про те, як SOHO записала драматичне відео знищення комети Сонцем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)