Японський стартап випробував новий двигун на незвичайному паливі

Провівши випробування прототипу ракетного двигуна, японська космічна індустрія відкрила потенційно новий розділ у своїй історії. Особливість агрегату полягає в тому, що він працює на паливі, яке отримують із коров’ячого гною.

Прототип ракетного двигуна, що працює на коров’ячому гної. Джерело: AFP

Двигун був сконструйований японським стартапом Interstellar Technologies. Випробування відбулося 7 грудня в сільському містечку Тайкі. Загалом, пропалення тривало 10 секунд, протягом яких із двигуна вирувало синьо-помаранчеве полум’я завдовжки 10 – 15 метрів.

Необхідний для тесту рідкий «біометан» був повністю виготовлений з газу, отриманого з коров’ячого гною з двох місцевих молочних ферм. За словами глави Interstellar Technologies Такахіро Інагави, це не тільки корисно для довкілля, а й вигідно. Таке паливо можна виробляти на місці, що дуже економічно і не потребує використання сторонніх ресурсів.

В Interstellar сподіваються, що в майбутньому зможуть запускати супутники в космос, використовуючи це паливо. Наразі компанія працює над створенням малого носія, здатного виводити до 100 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. У межах цього проєкту в період із 2017 до 2021 року було запущено кілька суборбітальних ракет. Максимальна досягнута ними висота становила 99 км.

Раніше ми розповідали про те, що астронавти місії Artemis II поставили автографи на ракеті SLS.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine