Японський мільярдер не полетить навколо Місяця

Японський мільярдер Юсаку Маедзава повідомив, що приватний політ навколо Місяця, для якого він відібрав 8 осіб, не відбудеться. Причиною він назвав непевний графік запуску ракет Starship.

Юсаку Маезава
Юсаку Маедзава. Джерело: phys.org

Юсаку Маедзава не летить на Місяць

Юсаку Маедзава відомий світові як той самий японський мільярдер, що шукав собі супутницю для польоту в космос. Пізніше він озвучив плани полетіти навколо Місяця на борту космічного корабля Starship. Проте схоже, що тепер цим планам не судилося здійснитися.

У суботу японський мільярдер розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі X пост, у якому подякував усім за підтримку, але повідомив, що запланований політ скасовується. За його словами, Маедзава не може гарантувати учасникам здійснення їхніх мрій.

Понад рік тому Маедзава вважав, що його плани таки здійсненні. Він навіть відібрав 8 людей, із якими мав відбути у подорож навколо Місяця. Компанію йому мали скласти, зокрема, репер K-pop групи Big Bang, американський діджей Стів Аокі та режисер Брендан Холл. Проте тепер вони в космос не потраплять.

Чому плани змінилися

Маедзава заробив свої статки, запустивши найбільший японський онлайн-магазин модного одягу Zozotown. Тож можна було б подумати, що його плани — не більше, ніж піар. Проте він справді літав на Міжнародну космічну станцію у 2021-му, а з Місяцем у нього, схоже, вже нічого не вийде.

Головною причиною, через яку Маедзава відмовився від власних планів, він сам називає ситуацію із Starship. У 2018 році він підписав контракт зі SpaceX, забронювавши собі кілька місць. Тоді він виходив з того, що до 2023 року такий політ точно стане можливим.

Проте компанія явно відстає від заявленого тоді графіка, і ці плани вже не здійснилися. Щобільше, перші два випробувальні польоти завершилися вибухом при старті, а під час третього сам корабель навіть не збиралися зберегти. За таких обставин ніхто не може сказати, коли відбудеться подорож, тому позицію Маедзави можна принаймні назвати чесною.

За матеріалами phys.org

Космічний шрам: супутник зазнімкував знаменитий кратер в Аризоні
Ширше за Starship: Gravitics будує надважкі ракети із вдвічі більшим діаметром корпусу
Фосфати у зразках астероїда Бенну вказують на його народження на дні океану
Зруйнований російський супутник змусив астронавтів МКС терміново сховатися від уламків
Подарунок на день народження: телескоп Gemini North зазнімкував галактику з зоряними феєрверками
Приголомшлива подорож крізь Стовпи Творіння тривимірною візуалізацією від NASA: відео
Хмара уламків: російський супутник вибухнув на орбіті
Темна матерія змушує атмосферу Юпітера світитися
Якими є лавові озера на Іо
Виграш в лотерею: на дні моря зафіксували найенергетичніше нейтрино в історії науки