Пропалення двигуна нової японської ракети Epsilon S знову завершилося невдачею. Силовий агрегат вибухнув незабаром після запуску.
Epsilon S являє собою оновлену версію Epsilon: твердопаливного носія, призначеного для запуску наукових супутників. Вона має чотириступеневу конструкцію і може вивести понад 1400 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і 600 кг вантажу на сонячно-синхронну орбіту.
Перший запуск Epsilon S мав відбутися ще 2023 року. Однак під час пропалювання стався вибух. Подальше розслідування показало, що його причиною стало пошкодження системи запалювання.
Після аварії фахівці Японського аерокосмічного агентства JAXA внесли зміни в конструкцію силового агрегату. Однак його повторне пропалення, проведене на полігоні космічного центру Танегасіма, знову завершилося пожежею і вибухом. Під час інциденту ніхто не постраждав.
Друга поспіль невдача ставить закономірне питання з приводу майбутнього нового носія. Він покликаний поліпшити позиції Японії на дедалі більшому ринку супутникових запусків.
Раніше ми розповідали про те, чому супутники та ступені ракет, які перебувають у космосі, іноді вибухають.
За матеріалами Phys.org