Японська компанія Ispace готується видобувати на Місяці гелій-3

Компанії Ispace та Magna Petra підписали меморандум про співпрацю у галузі дослідження Місяця. Його кінцевою метою має стати посадка на поверхню нашого супутника апарата, який спробує видобути з реголіту гелій-3.

Видобування гелію-3 на Місяці
Видобування гелію-3 на Місяці. Джерело: www.space.com

Угода двох космічних компаній

Космічний видобуток корисних копалин наближається до реальності завдяки нещодавній угоді між компаніями Ispace з Японії та Magna Petra, що займається дослідженням Місяця.

У меморандумі про взаєморозуміння Ispace та Magna Petra домовилися про співпрацю з метою використання ресурсів Місяця з економічною вигодою для життя на Землі, оголосили компанії у вівторок, 10 грудня.

За допомогою «неруйнівного, сталого видобутку», згідно зі спільною заявою, Magna Petra планує одного дня видобувати «комерційні кількості» ізотопів гелію-3 з реголіту на поверхні Місяця для доставлення й розподілу на Землі, де цей ресурс відчуває гострий дефіцит постачання.

Посадкова місія Ispace з видобутку гелію-3

Угода укладена в той час, коли Ispace готується до запуску своєї другої місії з висадки на Місяць, сподіваючись досягти успіху там, де зазнав невдачі попередній посадковий модуль. Ця місія, перша спроба Ispace здійснити посадку на Місяць, закінчилася аварією через несправність датчика висоти посадкового модуля. Для другої місії Ispace заявляє, що зробила необхідні вдосконалення в програмному забезпеченні посадкового модуля, щоб запобігти подібній невдачі цього разу.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Якщо все піде за планом, майбутній місячний посадковий модуль Resilience компанії Ispace доставить на поверхню Місяця мікромісяцехід Tenacious, щоб продемонструвати його здатність долати рельєф і збирати зразки реголіту. Наразі цей запуск запланований не раніше січня 2025 року.

У Magna Petra заявляють, що така демонстрація технології дозволить компанії «швидко перевірити, захопити й повернути» великі обсяги гелію-3, які вона сподівається доставити на Землю в найкоротші терміни.

Такеші Хакамада, засновник і генеральний директор Ispace, підтримав Magna Petra: «Ми раді співпрацювати з Magna Petra, щоб доставити їхні технології на Місяць».

Корисні копалини на Місяці

Справді, очевидний достаток водяного льоду на південному полюсі Місяця спричинив космічні перегони нової ери: програма NASA «Артеміда» з повернення астронавтів на поверхню Місяця конкурує з планами Китаю випередити їх у цій справі. Вода-лід є напрочуд універсальним ресурсом для астронавтів, який можна використовувати для різноманітних цілей, починаючи від звичайної питної води й закінчуючи створенням ракетного палива. Але, як зазначає Хакамада, це не єдиний цінний ресурс, який може запропонувати Місяць.

«Місячна економіка залежатиме від багатьох інших важливих ресурсів, окрім води, й важливо працювати над тим, щоб використовувати ці ресурси. Ispace продовжуватиме підтримувати цілі різних компаній та організацій, необхідні для розвитку нової економіки», — сказав Хакамада.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів