Японія запустила супутник спостереження за допомогою своєї нової ракети H3

Японське космічне агентство JAXA вивело на орбіту вдосконалений супутник для спостереження за поверхнею ALOS-4. Зроблено це було за допомогою нової ракети H3. Вона має нарешті замінити ті носії, які використовуються зараз.

Запуск ракети H3. Джерело: phys.org
Пуск ракети H3. Джерело: phys.org

Японія запустила новий супутник

У понеділок 1 липня Японія запустила новий супутник для спостереження за поверхнею Землі ALOS-4. Насправді цей старт мав відбутися ще в неділю. Однак через погані погодні умови над космічним центром на острові Танегасіма його довелося відкласти.

Проте з другої спроби він все ж відбувся. Як повідомляють представники космічного агентства JAXA за 16 хвилин супутник ALOS-4 відокремився від носія та успішно вийшов на потрібну орбіту. Про роботу носія окремо не повідомлялося, проте він, вочевидь, спрацював як треба.

ALOS-4 є новим удосконаленим супутником спостереження широкого спектра завдань. Він здатен відстежувати стихійні лиха та складати карти поверхні. Також він може використовуватися для військових потреб, наприклад відстежувати пуски балістичних ракет.

ALOS-4 є розвитком супутників серії ALOS-2. Він відрізняється від них ширшою смугою, в якій може вести спостереження. Японія планує використовувати обидва типи апаратів паралельно.

Нова ракета H3

Насправді новина про успішний старт ракети H3 навіть важливіша, ніж запуск самого супутника. Цей носій Японія розглядає як заміну своїй нинішній «робочій конячці» H-2A. Останній за заявами JAXA залишилося всього два запуски, після чого її остаточно виведуть з експлуатації.

Але для цього всі мають бути впевнені в H3. Її розробка і так затягнулася на роки порівняно з початковим планом. А потім було два аварійні пуски поспіль. Лише 17 лютого цього року перший носій цього класу успішно виконав свою місію.

Другий успішний пуск має остаточно підтвердити, що вона працює як слід. У цьому надзвичайно зацікавлені й в JAXA, і в Mitsubishi Heavy Industries, яка виступає генеральним підрядником у виробництві. Вони всі хочуть бачити H3 не тільки технічно, а й комерційно привабливою.

За матеріалами phys.org

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися