Японія приєдналася до проєкту LOP-Gateway

Уряд Японії та NASA уклали офіційну угоду, присвячену співпраці у межах проєкту LOP-Gateway. Його головною метою є будівництво довготривалої пілотованої станції на селеноцентричній орбіті.

Схема станції Gateway. Джерело: NASA/ESA

Японський уряд офіційно взяв на себе зобов’язання надати низку компонентів для майбутнього форпосту. До них входять:

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 (179) 2020

До товару

  • Акумулятори для американського модуля HALO, призначеного для розміщення екіпажу та проведення наукових досліджень. На цей час його запуск запланований на 2024 рік.
  • Система життєзабезпечення, акумулятори та деякі наукові інструменти для житлового модуля I-Hab. Усередині цього відсіку зможе розміститися весь екіпаж LOP-Gateway (чотири астронавти). Також модуль буде оснащений стикувальним вузлом для приймання вантажних і пілотованих кораблів, що прибувають на станцію. Його запуск запланований на 2026 рік.
  • Японія також займеться створенням модифікованої версії вантажного корабля HTV-X, який можна буде використовувати для доставляння на навколомісячну станцію запасів і запасних частин.

Крім Японії та США, у проєкті LOP-Gateway також беруть участь Канада та Євросоюз. Нещодавно ESA уклала з компанією Thales Alenia Space контракт на суму 296,5 млн євро, що передбачає будівництво модулів I-Hab та ESPRIT (European System Providing Refueling, Infrastructure and Telecom). Останній складатиметься з двох елементів – HLCS (Halo Lunar Communication System) та ERM (ESPRIT Refueling Module).

HLCS призначений для забезпечення зв’язку між станцією та астронавтами на місячній поверхні. Він буде запущений у 2024 році разом з модулем HALO. ERM надасть можливість дозаправлення навколомісячного форпосту. Крім того, він буде оснащений невеликим герметичним відсіком з оглядовими ілюмінаторами через які екіпаж станції зможе спостерігати Землю та Місяць. До запуску цей модуль буде готовий у 2026 році.

Станція Gateway (концепт). Джерело: Thales Alenia Space

Щодо Канади, то вона побудує роботизований маніпулятор Canadarm3. Загалом країна збирається вкласти в проєкт LOP-Gateway близько 1,9 млрд доларів. Натомість Канадське космічне агентство вже отримало одне місце в експедиції Artemis II, у межах якої корабель Orion із чотирма астронавтами вийде на селеноцентричну орбіту, а потім повернеться на Землю. На цей час запуск цієї місії запланований на 2023 рік.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів