12 лютого настане друга повня 2025 року. Традиційно вона має назву Сніжної. Цього року снігу в Європі не дуже багато. Проте місячний диск буде на місці, і якщо ви хочете поспостерігати за ним, то матимете таку можливість.

Сніжна повня
Повня — найпомітніше астрономічне явище. За винятком тих, що можна спостерігати щодоби: сходу та заходу Сонця. Не дивно, що саме з її спостереження почався відлік часу — календар. Навіть саме поняття місяця як певного відрізка часу походить від зміни фаз нашого супутника.
Другу повню року найчастіше називають Сніжною. Ця назва вважається традиційною для США, хоча насправді вперше з’явилася тільки у 1930-ті роки на сторінках видання Old Farmer’s Almanac. Його автори стверджують, що всі 12 чи 13 повней, які можна спостерігати протягом року, мають певну назву.
Назва ця нібито походить від місцевих народів чи емігрантів з Європи. Щоправда, хто ж саме так називає повню, ніхто сказати не може. Тож цілком можливо, що це — просто вигадка.

Найчастіше автохтонні народи Північної Америки називають її Голодною. Зазвичай назва «Сніжна» теж звучить більш-менш переконливо. Однак у Європі та, зокрема, в Україні зима 2024–25 років великою кількістю снігу не відзначається. Та й взагалі якось суттєво вплинути на погоду повня не може.
Коли можна буде побачити повню
Як завжди, настання повні у лютому 2025 року матиме не тільки конкретну дату, але й час. Станеться це о 13:53 за всесвітнім часом 12 січня. Вона перебуватиме у сузір’ї Лева, поруч із його найяскравішою зорею Регулом.

У Києві в цей час буде 15:53. Сонце ще буде високо, а сам Місяць перебуватиме за обрієм. Підніметься над ним він о 16:58, майже одночасно із заходом Сонця. Тож мешканці України зможуть ввечері 12 лютого спостерігати Місяць практично в повній фазі.
А от мешканцям Лондона пощастить трохи менше. Час тут збігається із Всесвітнім, тому максимальна фаза буде ще вдень, а Місяць з’явиться на небі тільки о 17:10. У Нью-Йорку ж Сніжна повня взагалі настане о 8:53 за місцевим часом. Тому тут є сенс спостерігати Місяць у ніч з 11 на 12, особливо зранку — до того, як він сховається за обрієм.