Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець

Аргентинський астрофотограф Едуардо Шабергер Пупо опублікував приголомшливе зображення. На ньому можна побачити гігантський викид плазми на Сонці.

Знімок Сонця, зроблений 17 липня 2024 року. Червоне коло — позначення положення величезного протуберанця, довжина якого перевищувала 380 тисяч км. Джерело: Eduardo Schaberger Poupeau / SWNS

Знімок був зроблений 17 липня. Для знімкування Пупо використовував подвійний телескоп Coronado Solarmax III Solar Telescope з апертурою 60 мм і камеру QHY 678M.

На фото можна побачити безліч плям, що покривають сонячну поверхню. Це ділянки фотосфери, температура яких приблизно на 1500 градусів менша, ніж навколишня поверхня. Через це вони здаються нам темними.

Плями на Сонці виникають, коли силові лінії магнітного поля пригнічують рух речовини у фотосфері. Вони безпосередньо пов’язані з сонячною активністю. Коли вона досягає максимуму, як зараз, на Сонці можна побачити багато плям. У періоди мінімуму на Сонці може взагалі не бути жодної плями.

Сонячний протуберанець, довжина якого перевищувала 380 тисяч км. Джерело: Eduardo Schaberger Poupeau / SWNS

Але все ж, найефектнішою частиною знімка є не плями, а протуберанець у лівій нижній частині кадру. Під час спостережень він продовжував зростати та зрештою досяг вражаючої висоти в 380 тисяч кілометрів. Це можна порівняти з відстанню між Землею та Місяцем. За словами астрофотографа, можливість зафіксувати цей момент за допомогою телескопа, стала для нього незабутньою подією.

Раніше ми розповідали про те, як вчені знайшли спосіб передбачати потужні магнітні бурі.

За матеріалами nypost.com