Як тварини реагують на сонячне затемнення

Американські науковці хочуть з’ясувати, як тварини реагують на повне сонячне затемнення. Для цього вони проведуть спостереження в одному із зоопарків США у квітні, коли там буде спостерігатися це небесне явище.

Тварини можуть по різному реагувати на сонячне затемнення
Тварини можуть по-різному реагувати на сонячне затемнення. Джерело: phys.org

Сонячне затемнення та тварини

8 квітня 2024 року відбудеться сонячне затемнення. В Україні його видно не буде, а ось на території США воно буде повним. Люди на цю подію реагуватимуть по-різному, але вчених цікавить, що відбуватиметься в цей час із тваринами. Чи будуть вони демонструвати якусь незвичну поведінку і яку саме.

Річ у тім, що коли це явище спостерігалося на території США минулого разу і день короткочасно перетворився на ніч, у зоопарку Північної Кароліни біологи справді побачили дещо незвичайне.

Тварини демонстрували незвичну поведінку, але кожна по-своєму. Пара мавп-сіамангів співала дивні пісні, самці жирафів почали в тривозі скакати, фламінго скупчилися навколо своїх пташенят, а гігантські галапагоські черепахи несподівано почали розмножуватися.

Де вчені спостерігатимуть за поведінкою тварин

Головною локацією, де науковці планують спостерігати за життям тварин, має стати зоопарк Форт-Ворті у Техасі. Вчені підозрюють, що дивна поведінка тварин під час минулого затемнення пояснюється тим, що вони сприйняли його як ранні сутінки. Саме тому тепер дослідників цікавлять ті види тварин, які їх вже дивували.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Щоправда, цього разу затемнення піде іншим шляхом. Та й відбудеться в іншу пору року. Тому вчені підозрюють, що поведінка тварин все ж відрізнятиметься. Дослідники пропонують усім любителям біології долучитися до спостережень у зоопарках по всьому шляху руху місячної тіні.

При цьому вивчатимуть поведінку тварин не тільки у зоопарках. Наприклад, ентомологи уважно слідкуватимуть за бджолами. Минулого разу вони почали збирати менше меду, але не всі. Вчені вважають, що у цих комах настає конфлікт між їхніми внутрішніми ритмами й тим, що вони відчувають.

Так само зацікавлені у спостереженнях і орнітологи. Вони підозрюють, що співочі птахи можуть сприйняти затемнення як настання ночі й почати мігрувати на північ, як вони це зазвичай роблять у темну частину доби в цю пору року.

А от спостереження за хатніми тваринами науковців не дуже цікавить. Вони кажуть, що коти та собаки занадто звикли стежити за тим, що робимо ми. Вони реагуватимуть чи не реагуватимуть на затемнення так, як і їхні господарі.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів