Як нам розпізнати інопланетний сигнал

Розпізнати інопланетний сигнал вкрай важко, адже він майже напевно закодований невідомим нам способом. Однак вчені вважають, що він обов’язково повинен мати елементи навігаційної інформації, які ми зможемо розгадати.

Інопланетний сигнал
Інопланетний сигнал. Джерело: www.seti.org

Інопланетний сигнал

Науковці продовжують готуватися до можливого контакту з інопланетною цивілізацією. На сайті препринтів arXiv розміщена стаття про те, як ми можемо впізнати сигнали, якими космічні кораблі інших розумних видів обмінюються між собою та з материнською планетою.

На перший погляд, це схоже на пошук голки в копиці сіна. Адже існує неймовірна кількість частот, на яких це може відбуватися, і ми гадки не маємо, яку з них оберуть істоти, чий мозок влаштований відмінним від нашого чином.

Проте автори дослідження запевняють, що не все так погано. Адже міжзоряний простір насичений пилом та газом, які добре поглинають більшу частину випромінювання. Відносно вільно проходять тільки мікрохвильові передачі. А значить, саме їх і мають використовувати інопланетяни.

Декодування повідомлення

Однак навіть якщо ми знаємо, на якій частоті треба шукати інопланетний сигнал, не факт, що ми його розпізнаємо. Річ у тім, що в абсолютно усіх системах цифрового зв’язку використовується кодування. І якщо його не знати, то повідомлення не просто неможливо розшифрувати, його важко відрізнити від шуму.

Проте автори дослідження вважають, що будь-який код можна розшифрувати. Для цього лише потрібна певна частина повідомлення, щодо якої ми впевнені, що вона означає. У роки Другої світової британці саме так розгадали німецький код «Енігма». Вони здогадалися, що в кожній передачі містяться відомості про метеорологічні обставини, а отже, там має бути слово «погода». Знайшовши його, вони зламали шифр.

У випадку з інопланетними кораблями таким уривком можуть бути навігаційні дані. Найзручніший спосіб визначити своє положення під час міжзоряного перельоту — сигнали пульсарів, які завжди чутно і положення яких добре відоме. Цілком можливо, що й інопланетяни будуть їх використовувати для визначення положення своїх кораблів.

Якщо це так, то ми справді можемо отримати необхідний ключ для розшифрування їхнього сигналу. Щоправда, навіть автори дослідження при цьому зазначають, що ми не знаємо, наскільки відмінним від нашого способом можуть сприймати Всесвіт мешканці інших світів. Цілком можливо, що насправді описаний спосіб виявиться занадто складним для використання.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine