Лабораторні дослідження показують, що завдяки утворенню сульфатів заліза ядро Марса все ж може бути твердим, як і у Землі. Попередні дослідження свідчили на користь того, що воно рідке.

Дослідження внутрішньої будови Марса
Геохімічні дані, отримані в лабораторних експериментах, свідчать про потенційне тверде внутрішнє ядро Марса, повідомляється в журналі Nature Communications.
Раніше отримані дані місії NASA InSight показали, що Марс має рідке ядро. Очікувалося, що, як і у нашої планети, воно переважно складається з розплавленого металу заліза. Однак воно має меншу щільність, що вказує на те, що марсіанське ядро має містити велику кількість додаткових легших елементів, таких як сірка.
Раніше вважалося, що температура в марсіанському ядрі, ймовірно, занадто висока для кристалізації твердого внутрішнього ядра, але можливість того, що його внутрішні частини складають залізо-сульфідні мінерали й це впливає на фізичні характеристики, детально не вивчалася.
Тверде залізо-сульфідне ядро
Ляньцзе Ман та його колеги провели лабораторні експерименти за високого тиску і температури, щоб визначити кристалічну структуру і щільність залізо-сульфідної фази в ядрі Марса. Автори припускають, що якщо температура в центрі Марса опуститься нижче ніж приблизно 1960 Кельвінів (що в межах передбачуваного діапазону для цієї області), залізо-сульфідна фаза може почати кристалізуватися і сформувати тверде внутрішнє ядро.
Для підтвердження фактичної наявності твердого внутрішнього ядра Марса потрібні подальші геофізичні вимірювання. Однак робота, представлена в цьому дослідженні, підтверджує можливість існування твердого внутрішнього марсіанського ядра сьогодні або в найближчому майбутньому, коли Марс зазнає подальшого охолодження.
За матеріалами phys.org