Виявлена «могила» японського посадкового модуля «Хакуто-R» на Місяці

Орбітальний апарат NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) виявив місце катастрофи приватного японського посадкового модуля «Хакуто-R», який минулого місяця зазнав невдачі під час спроби сісти на поверхню Місяця. На світлині з LRO помітно окремі шматки уламків, розкидані по великій території.

Місце падіння приватного японського місячного апарату «Хакуто-R»
Місце падіння приватного японського місячного апарата «Хакуто-R», як його видно з орбітального  Lunar Reconnaissance Orbiter на наступний день після спроби приземлення. Авторство: NASA/GSFC/Arizona State University

Апарат «Хакуто-R», який мав на борту невеликий марсохід від Об’єднаних Арабських Еміратів, здійснив спробу посадки 25 квітня 2023 року, маючи на меті сісти в кратері Атлас. Однак зв’язок з апаратом був раптово втрачений за кілька хвилин до очікуваної посадки. Пізніше космічна команда, яка супроводжувала «Хакуто-R», підтвердила, що посадковий модуль не зміг безпечно сісти та, ймовірно, розбився об поверхню Місяця. Тепер місце можливої катастрофи було виявлене на знімках.

Порівняння місця падіння приватного японського місячного апарату «Хакуто-R»
Порівняння місця до і після падіння приватного японського місячного апарата «Хакуто-R», який намагався здійснити посадку 25 квітня 2023 року. Стрілка A вказує на помітну зміну поверхні з більшою відбивною здатністю у верхньому лівому куті й меншою відбивною здатністю в нижньому правому куті. Стрілки B-D вказують на інші зміни навколо місця падіння. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

26 квітня LRO отримала 10 знімків навколо місця посадки за допомогою фотокамер NAC, а наукова команда Lunar Reconnaissance Orbiter Camera (LROC) приступила до пошуку втраченого посадкового апарата. Зображення, опубліковані командою LROC 23 травня, показують щонайменше чотири помітні уламки на поверхні Місяця.

Японський апарат «Хакуто-R» на орбіті Місяця
Японський апарат «Хакуто-R» на орбіті Місяця. Ілюстрація: iSpace

У разі успіху «Хакуто-R» токійської компанії iSpace став би першим приватним космічним апаратом і першим апаратом японського виробництва, який здійснив би м’яку посадку на Місяць.

Незважаючи на невдачу, iSpace вже працює над тим, щоб повернутися на Місяць і здійснити посадку. Компанія планує другу і третю місячні місії на 2024 і 2025 рік відповідно.

Раніше ми повідомляли про те, як місія «Хакуто-R» надіслала «передсмертне» фото.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine