Пройшло вже півтора року з моменту завершення епохальної місії Cassini. Але її спадщина житиме ще дуже довго. Завдяки їй ми змогли докладно вивчити атмосферу газового гіганта, помилуватися химерними деталями на поверхні його численних крижаних місяців і, звичайно ж, насолодитися усією пишністю розкішної кільцевої системи планети.
Подане відео підготовлене Кевіном Джиллом (Kevin Gill) – інженером-програмістом з Лабораторії реактивного руху (JPL NASA). Він широко відомий серед астроентузіастів своїми роботами з обробки знімків, зроблених міжпланетними апаратами.

Ролик дозволяє уявити, як виглядав би політ над кільцевою системою Сатурна. Він складається з кадрів, зроблених ширококутною камерою Cassini 26 липня 2009 р. Віртуальна камера розташована над кільцем В – найбільш яскравим, великим та масивним з основних кілець газового гіганта. Його внутрішній край розташований на відстані 92 тис. км від центру планети, а загальна ширина становить 25,5 тис. км.



Темна смуга в лівій частині зображення — розподіл Кассіні, що відокремлює кільце В від кільця А. Під час знімання газовий гігант наближався до рівнодення. Завдяки тому, що Сонце висвітлювало кільцеву систему з ребра, ми можемо добре розрізнити різні вертикальні структури на краю кільця В. Роздільність вихідних зображень становить 2 км/піксель. Віртуальна камера рухається зі швидкістю 800 км/с.