ВПС США побудують космічний кіберполігон

Дослідницька лабораторія ВПС США планує запустити у космос чотири кубсати та створити окремий центр керування ними та необхідну для цього структуру. Усе це буде використовуватися як кіберполігон для відпрацювання протидії хакерським атакам на супутники.

У космосі збудують кіберполігон
Кібербезпека у космосі. Джерело: www.forbes.com

Кіберполігон у космосі

Дослідницька лабораторія Військово-повітряних сил США планує створити перший космічний кіберполігон. Вона будує його разом із некомерційною науково-дослідною організацією Stephenson Stellar Corp. Про це заявив співробітник Інформаційного управління лабораторії Томас Парізі. Програма передбачає створення умов для відпрацювання фахівцями різних космічних організацій відбиття кібератак на супутники.

Важливою є можливість проводити навчання із залученням реальних супутників і систем управління, аналогічних тим, що використовуються у звичайній роботі різних космічних організацій. З цією метою на орбіту виведуть чотири кубсати, які імітуватимуть орбітальне угрупування.

За словами Парізі, апарати вже виготовлені, але реалізація решти задуманого потребує додаткового фінансування з боку Космічних сил та інших подібних організацій. Адже треба ще запустити супутники та побудувати центр управління ними й усю супутню інфраструктуру.

Орбітальне кіберпротистояння

Війна в Україні призвела до посилення загрози кібератак на супутники. Американські військові виявили, що принципи, за якими вони досі будували свої комунікації в космосі, малоефективні, та вирішили будувати нову, гнучкішу систему.

Особлива увага у ній приділятиметься кібербезпеці та залученню комерційних партнерів. Однак системи космічного зв’язку та спостереження містять багато унікальних елементів як на Землі, так і в космосі. Тож прямо перенести на них цивільний досвід боротьби з хакерами не вийде.

Китайці вже оголосили, що для протистояння зі США у космосі розробляють комбіновані методи нейтралізації супутникових угрупувань, які включатимуть застосування ракетної зброї та хакерські атаки. Схоже, що саме для розробки методів протидії таким сценаріям і призначений новий полігон.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t. me/ustmagazine 

Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду
Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю
«Чортова отрута»: китайська ракета з токсичним паливом упала в населеній місцевості
У центрі Чумацького Шляху знайдений «космічний ботокс»
Рекордно віддалений квазар виявився дивовижно нормальним
Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати