Voyager 2 наблизився до кордону міжзоряного простору

У 1977 р. з мису Канаверал стартувала пара ідентичних апаратів Voyager. Їхньою метою було вивчення планет-гігантів Сонячної системи. Номінальний термін служби зондів становив 4 роки, але вони набагато його перевершили. Через 41 рік після запуску обидва апарати перебувають у строю і, як і раніше, передають інформацію на Землю.

Станція Voyager в уяві художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Voyager 1 рухається швидше, ніж його “брат”. Наразі він знаходиться на відстані 143,5 а.о. від Сонця (23 млрд км) і щорічно збільшує його на 3,58 а.о. Voyager 2 встиг відійти від Сонця на 118,7 а.о. (17,8 млрд км). Щорічно ця дистанція зростає ще на 3,26 а.о.

З кінця серпня детектори зонду Voyager 2 зареєстрували збільшення на 5% енергії космічних променів – високоенергетичних заряджених частинок міжзоряного походження. На думку фахівців, це може свідчити про те, що апарат наближається до виходу за межі геліосфери — області простору навколо Сонця, де домінують сонячний вітер і магнітні поля.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Річ у тім, що у травні 2012 р. прилади Voyager 1 відзначили схоже збільшення інтенсивності космічного випромінювання. Через три місяці після цього апарат пройшов геліопаузу (досить тонку межу, на якій відбувається перемішування сонячного вітру з міжзоряною речовиною) і вийшов у міжзоряний простір. На той момент він знаходився на відстані близько 121 а.о. від Сонця.

Фахівці місії сподіваються, що вже найближчим часом Voyager 2 повторить це досягнення і пройде геліопаузу, ставши другим в історії апаратом, що працює у міжзоряному просторі. Річ у тім, що на відміну від апарата під номером 1, на його борту все ще функціонує детектор плазми, який дозволить провести прямі вимірювання характеристик міжзоряного середовища. Вчені з нетерпінням чекають на ці дані.

Схема геліосфери із зазначеним положенням обох Voyager. Джерело: NASA/JPL-Caltech

У той самий час необхідно враховувати, що зонди перебувають у різних галузях геліосфери, та її розмір перестав бути постійним. Під впливом 11-річного циклу сонячної активності геліопауза може наближатися або віддалятися від Сонця. Тому фахівці поки що не беруться називати приблизно час, коли саме Voyager 2 пройде цей рубіж. Їм залишається лише чекати та стежити за показаннями інструментів апарату.

За матеріалами: https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів