Волонтери допомогли зібрати більше даних про екзопланету

У величезному обсязі «сирих» даних космічних телескопів ховається величезна кількість відкриттів. Видобути їх звідти науковцям допомагають волонтери. Нещодавно саме їм вдалося дізнатися більше про екзопланету WASP-77 A b.

Екзопланета WASP-77 A b, яку допомогли дослідити волонтери.
Екзопланета WASP-77 A b, яку допомогли дослідити волонтери. Джерело: phys.org

Важливі дані про екзопланету WASP-77 A b

Планета коливається перед своєю зорею, приглушуючи зоряне світло, яке ми бачимо. Такі події, що називаються транзитами, дають нам багато інформації про екзопланети — планети, що обертаються навколо інших світил, окрім Сонця. Але передбачити, коли відбуваються ці особливі події, може бути складно… Якщо тільки вам не допоможуть волонтери.

На щастя, кілька команд аматорів-шукачів планет на чолі з дослідником Федеріко Р. Ноґером (Federico R. Noguer) з Університету штату Аризона та дослідниками з Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) і Центру космічних польотів ім. Годдарда (GSFC) взялися за розв’язання цієї проблеми. Ця співпраця дозволила опублікувати найточніші на сьогодні фізичні та орбітальні параметри важливої екзопланети під назвою WASP-77 A b. Ці точні параметри допомагають прогнозувати майбутні транзитні події та мають вирішальне значення для планування спостережень космічних апаратів і точного моделювання атмосфери.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Як стоматолог на пенсії, а тепер громадський науковець проєкту Exoplanet Watch, такі дослідницькі можливості дають мені змогу вчитися і робити внесок у цю дивовижно захопливу галузь астрофізики», — сказав Ентоні Норріс (Anthony Norris), громадський науковець, який працює над проєктом Exoplanet Watch.

Як волонтерський рух допомагає дослідженням екзопланет?

Дослідження об’єднало дані аматорської астрономії / громадської науки з проєктів Exoplanet Watch і ExoClock, а також з бази даних транзиту екзопланет. До нього також увійшли дані космічних телескопів NASA Spitzer, Hubble, James Webb та обсерваторії Ла-Сілла.

Exoplanet Watch запрошує волонтерів до участі в дослідженнях екзопланет, використовуючи власні телескопи для спостереження за екзопланетами або аналізуючи дані, зібрані іншими. У нещодавній статті докладно розповідається про те, як команда «Спостереження за екзопланетами» допомогла підтвердити нову екзопланету-кандидата.

WASP-77 A b — газовий гігант, який обертається навколо зорі, схожої на Сонце. Вона лише на 20% більша за Юпітер. Але на цьому схожість із нашою Сонячною системою завершується. Ця розпечена газова куля обертається поруч зі своєю зорею — більш ніж у 200 разів ближче до неї, ніж наш Юпітер.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів