Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували новий знімок об’єкта далекого космосу. Цього разу метою космічної обсерваторії стала галактика NGC 5248.
NGC 5248 розташована на відстані 42 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Волопаса. Вона класифікується як галактика з гранд-дизайном. Такі об’єкти характеризуються наявністю потужних, яскраво виражених і добре оформлених рукавів, які чітко виходять з їхнього центру. Вважається, що близько 10% від усіх спіральних галактик належать до цього типу. Завдяки своїй «ідеальній» структурі вони вважаються архетипом спіральних галактик.
Крім того, в центрі NGC 5248 між внутрішніми кінцями спіральних рукавів є слабка перетинка, яка не так помітна на цьому портреті, отриманому Hubble у видимому світлі. Подібні структури мають величезний вплив на переміщення матерії в галактиці та, в підсумку, на її еволюцію. Вони виступають своєрідним паливопроводом, що подає газ із зовнішніх областей у центр. Там він стає сировиною для формування нових зір, а також може поглинатися чорною дірою.
Саме ці потоки газу й надали NGC 5248 її характерного вигляду. Диском галактики розкидано безліч яскравих областей, які немов іскряться. Це регіони активного зореутворення в яких переважають популяції молодих світил.
Ядро NGC 5248 також оточене двома кільцями, що складаються з молодих зоряних скупчень. Зазвичай подібні структури перешкоджають проникненню газу в галактичний центр. Той факт, що NGC 5248 має кільце всередині кільця, говорить про те, якими потужними є потоки матерії та енергії.
Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував зоряні ясла.
За матеріалами Esahubble