Вогонь і МКС: астрофотограф зазнімкував транзит орбітальної станції на тлі Сонця

Португальський астрофотограф Мігель Кларо опублікував захопливий таймлапс. Він демонструє транзит МКС на тлі сонячного диска.

Транзит МКС на тлі Сонця складно побачити навіть за допомогою спеціального телескопа, оснащеного водневими фільтрами. Тому Кларо використовував високошвидкісну камеру Apollo-M Max, затвор якої був налаштований на знімкування зі швидкістю 116 знімків на секунду. Знімкування відбувалося на півночі Португалії 2 червня 2024 року. Загальна тривалість транзиту склала всього 0,54 секунди.

Отримані знімки обробляли окремо. На першій послідовності зображень МКС видно білим кольором, що пояснюється використанням техніки інверсії для глибшого оброблення зображень хромосфери Сонця. На другій послідовності МКС видно чорним кольором, без цієї інверсії.

Цікаво, що на знімках можна розрізнити окремі елементи МКС, включно з її сонячними панелями та модулями. Також добре видно струмені газу в зовнішній атмосфері Сонця, велику газову нитку і великий активний регіон (сонячну пляму), а також кілька протуберанців навколо лімба.

Транзит МКС на тлі Сонця. Джерело: Miguel Claro

МКС здійснює повний оберт навколо Землі кожні 90 хвилин. Її ширина становить 109 метрів. Попри те, що МКС доволі не маленька в небі й має кутовий розмір 62,58 секунди, вона здається дуже маленькою, порівняно з величезними розмірами сонячного диска, кутовий розмір якого становить 31,6 хвилини. Отже, на земному небі Сонце виглядає в 30,3 раза більшим за МКС.

Раніше ми розповідали про те, як астрофотограф Ендрю Маккарті зафіксував епічний схід Полуничного Місяця.

Місія Polaris Dawn стартує не раніше 31 липня
«Шум літа»: Firefly успішно запустила ракету з вантажем NASA
Раз на кілька десятиліть: радар NASA відстежив два великі астероїди
Зміїний шрам: Mars Express зазнімкував незвичайну структуру на Марсі
Дивне обмеження: США заборонено досліджувати доставлені Китаєм зразки з Місяця
Менше місяця до кінця: NASA прощається з телескопом NEOWISE
Колишня криптовалютна компанія створить реаліті-шоу з запуском людей у космос
Загадкове світіння в атмосфері Юпітера може бути спричинене темною матерією
Невеликий робот супроводжуватиме астронавтів під час місячних мандрівок
Відставання на півтора року: NASA оцінила терміни висадки людей на Місяць