Вогняний пуск Delta IV Heavy потрапив на фото

22 червня пусковий оператор ULA (спільне підприємство компаній Boeing і Lockheed Martin) здійснив пуск ракети Delta IV Heavy. Вона успішно вивела на орбіту супутник NROL-68, що належить Національному управлінню військово-космічної розвідки США.

Пуск ракети Delta IV Heavy. Джерело: ULA

Незабаром після пуску, ULA та присутні на космодромі фотографи опублікували серію вельми вражаючих знімків, що демонструють політ Delta IV Heavy. Одна з характерних особливостей цієї ракети, завдяки якій її старти набувають особливої видовищності, полягає в тому, що за кілька секунд до пуску її оточує вогняна хмара, через що може здатися, ніби сталася аварія.

Подібна особливість пов’язана з тим, що Delta IV Heavy є киснево-водневою ракетою. Вона використовує рідкий водень як паливо та рідкий кисень як окислювач. За п’ять секунд до відриву ракети від стартового столу, в її двигуни подається водень (це необхідно для охолодження магістралей та елементів силових агрегатів). Оскільки цей газ легший за повітря, то він підіймається зовнішньою стороною ракети, змішуючись із повітрям.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Через дві секунди після цього починається подача рідкого кисню. Після запалювання, водень навколо ракети займається, що призводить до виникнення характерної вогняної кулі. Це є частиною нормальної процедури пуску. Конструкція Delta IV Heavy розрахована на появу вогняної хмари.

Пуск ракети Delta IV Heavy. Джерело: ULA

Варто зазначити, що це був передостанній пуск Delta IV Heavy. Наступного року ракета відправить у космос ще один вантаж для Національного управління військово-космічної розвідки США, після чого буде виведена з експлуатації. Її буде замінено новим носієм Vulcan.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів