Вогняна куля над Нью-Йорком: загадковий об’єкт пролетів поруч зі Статуєю Свободи

Опівдні, 16 липня, жителі Нью-Йорка стали свідками незвичайного видовища у вигляді вогняної кулі, що пронеслася небом. На думку вчених, це був болід, що виник під час входження в атмосферу невеликого небесного тіла.

Джерело: Gary Hershorn

За словами свідків, вогняна куля пролетіла від Статуї Свободи до центру Манхеттена. Один свідок описав падаючу зорю як освітлену зеленим, жовтим і білим кольорами. Незвичайне видовище тривало близько 30 секунд, перш ніж об’єкт розпався на три частини. Подія супроводжувалася віддаленим звуком вибуху та легким тремтінням землі.

Ґрунтуючись на повідомленнях свідків події, зібраних Американським метеорним товариством, дослідники з NASA відновили приблизну картину того, що сталося. Мешканці Нью-Йорка стали свідками падіння дуже яскравого метеора (боліда). Його вперше помітили, коли він перебував на висоті близько 80 км. Небесне тіло, що породило його, увійшло в атмосферу над Манхеттеном і рухалося на захід у напрямку Нью-Джерсі. Його швидкість становила 17 км/c. Далі об’єкт розпався на висоті 55 км.

За словами вчених, камені, здатні створити подібний болід, мають лише близько 30 см у діаметрі. Зважаючи на такі невеликі розміри, їх практично неможливо виявити заздалегідь і вони повністю руйнуються в атмосфері. Тому дослідники вважають малоймовірним, що якісь уламки небесного гостя могли долетіти до земної поверхні.

Що стосується повідомлень про тремтіння землі, то Геологічна служба США вивчила сейсмічні дані й не знайшла жодних ознак землетрусу. За словами експертів, попередні повідомлення про поштовхи, що не супроводжувалися сейсмічними сигналами, мали атмосферне походження. Це могли бути звукові удари, що виникають під час подолання військовим літаком звукового бар’єра, або погодні явища. У NASA припускають, що повідомлення про тремтіння та звуки вибуху можуть бути пов’язані з повідомленнями про військову активність у цьому регіоні під час появи боліда.

Вам також може бути цікава наша стаття про те, як 1994 року Юпітер пережив грандіозне кометне бомбардування.