Визначено орбіту віддаленого транснептунового об’єкта

У 2018 році астрономи виявили новий транснептуновий об’єкт, який отримав позначення 2018 AG37. Він був знайдений телескопом «Субару» (обсерваторія Мауна Кеа) в межах проєкту з пошуку «Дев’ятої планети». На момент відкриття дистанція до нього оцінювалася приблизно в 140 а.о. (21 млрд км), що зробило його найвіддаленішим спостережуваним тілом Сонячної системи. Щоб підкреслити таку велику відстань, астрономи навіть дали йому неофіційне прізвисько FarFarOut, що перекладається як «далеко-далеко».

Транснептуновий об’єкт в уявленні художника. Джерело: NASA

Однак початкова оцінка відстані до 2018 AG37 не відрізнялася великою точністю через занадто коротку дугу спостережень. У наступні роки дослідники зробили кілька спроб розрахувати точну орбіту об’єкта, використовуючи дані, отримані телескопами Magellan і Gemini North. Зрештою, їхні зусилля принесли свої плоди. Нещодавно астрономи повідомили про те, що цей об’єкт справді є найбільш віддаленим, з усіх відомих тіл Сонячної системи. Наразі він перебуває на відстані 132 а.о. від Сонця.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 (176) 2020

До товару

2018 AG37 рухається по вельми витягнутій орбіті, витрачаючи на один оборот тисячі років. В афелії він віддаляється від Сонця на 175 а.о., у перигелії наближається до нього на відстань у 27 а.о. (тобто ближче, ніж Нептун). Розмір об’єкта становить близько 400 км. Вочевидь, він опинився на настільки витягнутій орбіті через гравітаційну взаємодію з Нептуном. Але це також означає, що астрономам навряд чи вдасться використовувати відхилення в його русі для пошуків «Дев’ятої планети».

З дуже великою часткою ймовірності 2018 AG37, є лише верхівкою айсберга. На думку астрономів, на далеких рубежах Сонячної системи ховається ще чимало аналогічних об’єктів, які поки що вислизають від нашого погляду.

За матеріалами https://phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів