Виявлено суперземлю з надкоротким періодом обертання

Використовуючи дані, зібрані супутником TESS, астрономи виявили нову екзопланету з надкоротким періодом обертання. Рік на ній триває всього 20 годин.

Гаряча суперземля в уявленні художника. Джерело: Dana Berry

Відкриття було зроблено під час вивчення зорі TOI-1347, розташованої на відстані 480 світлових років від Землі. Як і Сонце, вона є жовтим карликом. Її радіус становить близько 0,83 сонячного, а маса — 0,91 маси Сонця. Вік зорі оцінюється приблизно в 1,4 млрд років.

Час від часу яскравість TOI-1347 трохи зменшується. Ці падіння блиску спричинені транзитами екзопланети, що обертається навколо неї, чий радіус приблизно в 1,8 раза більший за радіус Землі. Вимірювання радіальної швидкості зорі дали змогу визначити її масу. Екзопланета в 11,1 раза масивніша за нашу планету, що дає середню щільність у 9,9 г/см³. Отже, це суперземля.

Нововідкрита екзопланета робить один оберт навколо своєї зорі всього за 20 годин 20 хвилин, а рівноважна температура її поверхні становить 1130 °C. На думку вчених, вона може мати атмосферу з високою молекулярною вагою, але це потребує подальшого підтвердження, наприклад із використанням телескопа James Webb.

Дослідники також виявили й другу екзопланету в цій системі. Її період обертання становить 4,8 дня, а радіус у 1,6 раза перевершує земний. Точне значення маси поки що невідоме, але вимірювання променевої швидкості встановили верхню межу в 6,4 маси Землі.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine