Відео дня: візит до Венери

10 серпня апарат BepiColombo вдруге побував в околицях Венери. Він скористався гравітацією «Ранкової зорі», щоб зменшити перигелій своєї орбіти. У наступні п’ять років зонд здійснить ще шість аналогічних гравітаційних маневрів, але вже поблизу Меркурія. Вони дозволять йому вийти на постійну орбіту навколо найближчої до Сонця планети у грудні 2025 року.

Через кілька днів фахівці групи супроводу місії опублікували анімацію, що показує, як виглядав візит BepiColombo до Венери. Вона складається з 89 окремих зображень, отриманих селфі-камерами перелітного модуля MTM.

Проліт Венери очима апарата BepiColombo. Джерело: ESA/BepiColombo/MTM

Анімація охоплює часовий проміжок у майже 23 години. Перший знімок був зроблений камерою MCAM1 10 серпня о 13:41 за всесвітнім часом, коли BepiColombo перебував на відстані 3446 км від планети. Тоді у кадр потрапила переважно нічна сторона Венери. Втім, ми все ж можемо побачити невелику частину її денної півкулі. Потім до роботи приєдналася камера MCAM2. Вона знімала планету під час проходження апаратом точки максимального зближення, коли він перебував лише у 552 км від венеріанської поверхні.

Наступні зображення отримала камера MCAM3. Вони демонструють, як BepiColombo поступово віддаляється від планети. Останній кадр був зроблений 11 серпня о 12:21 за всесвітнім часом, коли апарат перебував на відстані майже 600 тис. км від Венери. Також ми можемо побачити зміну орієнтації антени, що використовується для зв’язку з Землею.

Насамкінець варто згадати, що камери MCAM не є науковими інструментами. Вони застосовуються інженерами для моніторингу стану перелітного модуля та здатні робити чорно-білі зображення з роздільною здатністю 1024×1024 пікселів.

За матеріалами: https://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів