Відео дня: тихоокеанське вогняне кільце

Подана анімація підготовлена Тихоокеанським центром попередження цунамі (TWC). На ній показані всі відзначені приладами землетруси, що трапилися в проміжку між 1 січня 2001 р. та 31 грудня 2015 р. Одна секунда відео відповідає 30 дням.

Гіпоцентр землетрусу вказується у вигляді спалаху, на місці якого потім з’являється кольорове коло. Його діаметр означає силу поштовхів, а колір – глибину вогнища. Наприкінці ролика окремо показані всі події магнітудою понад 6,5 балів (такі поштовхи вже здатні призвести до виникнення цунамі), а потім магнітудою понад 8,0 балів з осередком на глибині менше ніж100 км. Неважко помітити, що основна частина землетрусів сконцентрована в Тихоокеанському вогняному кільці — області на периметрі Тихого океану, де знаходяться 328 із 540 відомих вулканів Землі, що діють.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Із зареєстрованих за перші 15 років XXI століття землетрусів причиною найпотужніших цунамі стали поштовхи біля узбережжя Індонезії (9,1 бала, 26 грудня 2004 р.), Самоа (8,1 бала, 29 вересня 2009 р.), Чилі (8,8 бала, 27 лютого 2010 р.) та Японії (9,0 бала, 11 березня 2011 р.). Усі вони відбувалися у зонах субдукції, у яких відбувається занурення однієї тектонічної плити під іншу.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів