Вчені змоделювали знищення астероїдів ядерною зброєю

У разі виявлення небезпечного астероїда, який у майбутньому зіткнеться з Землею, найоптимальнішим сценарієм вважається його відхилення. За достатнього резерву часу навіть невеликої зміни швидкості має бути достатньо, щоб змінити орбіту об’єкта і він розминувся з нашою планетою.

Симуляція наслідків використання ядерної зброї проти невеликого астероїда. Джерело: Lawrence Livermore National Laboratory

Але що робити, якщо до зіткнення лишається кілька місяців? У цьому разі список можливих методів впливу на астероїд різко скорочується і в основному зводиться до використання ядерної зброї у спробі зруйнувати об’єкт. Команда американських дослідників вирішила провести моделювання подібного сценарію, щоб оцінити його ефективність.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Для своєї моделі вчені обрали небесне тіло у формі астероїда Бенну, що має розмір майже 100 м. У разі падіння в населеній зоні воно може повністю знищити велике місто. Далі дослідники змоделювали вибух мегатонної ядерної бомби на відстані кількох метрів від його поверхні й оцінили, як зміниться орбіта небесного тіла та яку траєкторію матимуть утворені уламки.

У процесі дослідження вчені дійшли досить оптимістичних висновків. Для всіх п’яти розглянутих орбіт астероїдів вибух ядерної бомби лише за два місяці до зіткнення дозволив знизити кількість речовини, що досягне Землі, в тисячу разів (99,9% маси пройшло повз планету).

Для більших об’єктів ефективність методу знижується. Але навіть у такому разі моделювання показало, що ядерний вибух за пів року до зіткнення призведе прольоту повз Землю 98% астероїдної маси.

За матеріалами: https://phys.org

Новини інших медіа
Таємниця Космічної Підкови: виявлено рекордного гравітаційного монстра
Японський автогігант готується до суборбітальних польотів на багаторазовій ракеті
Пентагон використав міф про НЛО для приховування секретної зброї
Космос під загрозою: місії NASA, які можуть бути закриті
ESA розпочала створення революційної місії з пошуку гравітаційних хвиль
Вчені виявили над Антарктидою нейтринні аномалії
Falcon 9 створила примарну «медузу» у небі над США
Китай випробував систему порятунку екіпажу з місячного корабля
Найпотужніше світло у Всесвіті: астрономи побачили, як чорні діри «запалили» перші галактики
Тріумф астрономів: знайдено половину «зниклої» баріонної матерії Всесвіту