Вчені виміряли швидкість звуку на Марсі

Проаналізувавши дані, зібрані марсоходом Perseverance, міжнародній команді дослідників вдалося визначити швидкість звуку на Марсі. Про це повідомили на 53-й конференції з Місяця та планетних наук, що відбулася на початку березня.

Марс. Джерело: Pixabay/CC0 Public Domain

Щоб визначити швидкість звуку на Марсі, вчені проаналізували записи мікрофона Perseverance. Йому вдалося зафіксувати клацання, що виникає, коли встановлений на борту ровера лазер випаровує гірські породи (це необхідно для визначення їхнього хімічного складу). Під час  наступного аналізу дослідники визначили, що швидкість звуку біля поверхні Червоної планети становить приблизно 240 м/с. Для порівняння, швидкість звуку в земному повітрі на рівні моря дорівнює приблизно 330 м/c.

Але не все так просто. Вчені також виявили, що звук на різних частотах поширюється на Марсі з різною швидкістю. Зокрема вона збільшується приблизно на 10 м/с за частоти понад 400 Гц. Це відкриття припускає, що спілкування на Марсі може бути утруднене, оскільки різні частини фраз доноситимуться до слухачів у різний час, через що розмови звучатимуть спотворено.

Дані мікрофона Perseverance також допомогли виміряти перепади температур як на поверхні Марса, так і всередині самого ровера. Це пов’язано з тим, що температура впливає швидкість поширення звуку. За словами вчених, надалі вони мають намір продовжити дослідження, щоб дізнатися більше про температурні коливання під час таких значних подій, як марсіанська зима та пилові бурі.

Ви також можете прочитати про підготовку марсохода Perseverance до рекордного заїзду.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine