Вчені створюють супутник, що відстежуватиме найдрібніше космічне сміття

Американські науковці працюють над проєктом супутника, що зможе відстежувати частинки космічного сміття розміром до 1 см. Вдасться це йому завдяки вловлюванню сигналів, які народжуються завдяки руху цих об’єктів у плазмі навколо Землі.

Виявлення космічного сміття
Виявлення космічного сміття. Джерело: phys.org

Супутник для вистежування космічного сміття

Вчені з Університету Фербанксу, що на Алясці, працюють над створенням супутника, який буде здатний відстежувати дуже дрібні частинки космічного сміття, що кружляють орбітою нашої планети. Подібних робіт зараз чимало, однак ця виділяється способом, яким шматки брухту планують виявляти.

Увага до космічного сміття прикута вже кілька останніх десятиліть, адже воно неконтрольовано рухається орбітою на швидкості, що складає кілька кілометрів за секунду. І якщо станеться зіткнення з супутником чи станцією, то воно буде фатальним.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Звичайно, що орбітальний брухт відстежують і в оптичному діапазоні, й за допомогою радарів. Проте робити це для об’єктів діаметром близько 1 см вкрай важко. А вони мають енергію, порівнювану з вибухом ручної гранати.

Як виявити космічне сміття?

Зараз, за оцінками NASA, орбітою кружляє близько 100 млн уламків. Але лише приблизно 1 відсоток із них вдається відстежувати. І цього достатньо для того, аби супутникам Starlink доводилося здійснювати 20 тис. маневрів ухиляння щорічно.

Але все ж вчені вважають, що відстежити маленькі шматки космічного сміття можливо. Адже вони насправді рухаються у вкрай розрідженому, але все ж газі навколо Землі. І вздовж силових ліній магнітного поля нашої планети його молекули сильно іонізовані й фактично являють собою плазму.

Коли шматок металу рухається крізь простір у таких місцях, то утворюється слабкий електромагнітний імпульс. Саме його фахівці й збираються вловлювати. Для цього на апараті буде аж два датчики. Один визначатиме напрямок, з якого прийшов імпульс, а інший — його частоту.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів