NASA показали політ дрону Dragonfly на Титані (відео)

До одного з найзагадковіших супутників Сонячної системи зараз готується чергова місія. У рамках проекту Dragonfly вчені планують запустити безпілотник, що літатиме в атмосфері Титану — найбільшого супутнику Сатурна.

Dragonfly
Художнє зображення місії Dragonfly (NASA) на поверхні Титана, супутника Сатурна. Джерело: NASA / Johns Hopkins APL

Якщо все піде за планом, старт космічного апарату з дроном на борту відбудеться 2027 року. Через 8 років після запуску він здійснить посадку на Титані. Потім апарат автоматично досліджуватиме супутник Сатурна протягом понад двох років. За час своєї роботи він має подолати відстань 180 км. Щоб уявити, як проходитиме політ Dragonfly, інженери відтворили його в каліфорнійських Імперських піщаних дюнах.

«Команда зібрала дані про численні польоти у різних умовах освітлення. Імперські піщані дюни у Каліфорнії є аналогом місцевості, з якою Dragonfly зіткнеться на Титані. Ми перевірили роботу навігаційних алгоритмів, які будуть аналізувати зображення з камери для визначення власного положення та руху гвинтокрилого апарату в атмосфері супутника», — кажуть співробітники Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса (JHUAPL), яка очолює розробку місії.

Прилади Dragonfly

Для перевірки роботи обладнання команда створила два тестові дрони. Вони використовують програмне та апаратне забезпечення, аналогічне тому, що буде на борту Dragonfly. Інженерам доведеться провести безліч тестів і пробних польотів на Землі, щоб переконатися, що обладнання успішно пройшло випробування. Права на помилку немає, адже відремонтувати дрон на такому величезному віддаленні від Землі не вийде — середня відстань до Сатурна становить 1,6 млрд км.

Концепт апарату Dragonfly. Зображення: NASA / Johns Hopkins APL

На борту дрона знаходиться апаратура, що включає вісім незалежних вузлів ротора, бортовий комп’ютер, цифровий процесор зображень, навігаційну камеру, блок інерційних вимірювань для визначення положення у повітрі, а також прототипи технологій обробки зображень та управління польотом JHUAPL.

Місія Cassini-Huygens

Першим на Титан опустився зонд Huygens, який входив до складу місії Cassini. Він здійснив посадку на поверхню Титану 14 січня 2005 року. За 72 хвилини роботи апарат передав 500 МБ цінної наукової інформації, а потім відключився назавжди.

Титан є привабливою «ціллю» для вчених, оскільки склад його атмосфери нагадує той, що був на Землі 4 млрд років тому. Основу атмосфери Титану, як і на нашій планеті, складає азот. Другий за значимістю газ — метан (CH₄). А в нижніх шарах атмосфери можуть утворюватися метанові хмари. Більше того, на Титані є річки та моря з рідкого метану. Температура біля поверхні супутника становить близько -180°C, а також там дмуть вітри, що за силою можна порівнянти зі звичайним вітряним днем ​​на Землі.

Нагадаємо, що раніше Сатурн зазнімкували з орбіти Місяця.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine