Варшава очима супутника Sentinel-2

Представлений знімок був зроблений 1 червня 2020 року одним із супутників проекту Sentinel-2. На ньому зображена польська столиця Варшава.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Варшава (фото Sentinel-2). Джерело: ESA

Варшава — це не тільки столиця, але і найбільше місто Польщі. Її населення складає близько 1,8 мільйона, загальна площа міської забудови сягає 517 км³. Саме місто розташоване в центрі Мазовецько-Підляської низовини на березі ріки Вісли, яку добре видно на картинці.

На західному березі Вісли знаходиться Старе місто — головна туристична пам’ятка Варшави (на знімку його можна впізнати за характерним коричневим відтінком черепичних дахів). Під час Другої світової війни німецька армія практично повністю стерла його з лиця Землі. Але після закінчення бойових дій воно було ретельно відновлено. По можливості використовували цеглу з оригінальних будівель. Уламки з руїн неодноразово просіювали для пошуку декоративних елементів і їхніх фрагментів, які потім поверталися на колишні місця. В результаті в 1980-х роках Старе місто було занесе до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «як винятковий приклад майже повної реставрації забудови історичного періоду XIII-XX століть».

За матеріалами: https://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів