NASA опублікувала незвичайне зображення, отримане ровером Perseverance. Воно демонструє досвітній Марс.

Знімок був зроблений 1 березня 2025 року на 1433-й сол роботи Perseverance за кілька годин до сходу Сонця. Зображення було отримано за допомогою лівої навігаційної камери Navcam. Воно складається з 16 окремих знімків, кожен з яких був зроблений з витримкою в 3,28 секунди.
Через низьку освітленість і велику витримку, підсумкова світлина вийшла досить «зашумленою». Багато з білих плям на небі насправді є не зорями, а артефактами зображення. Деякі також могли виникнути через потрапляння космічних променів у детектори камери.

Проте на знімку можна чітко розгледіти досвітній марсіанський пейзаж. Що стосується неба, то на ньому можна побачити щонайменше дві зорі — Регул та Альгієба, що входять до складу сузір’я Лева. Але головною «зорею» зображення, безумовно, є Деймос, який буквально домінує на марсіанському небосхилі.
Деймос є меншим за розмірами з двох марсіанських супутників. Його середній діаметр становить 12,4 км, а орбіта проходить на висоті приблизно 20 тисяч км від марсіанської поверхні. Це еквівалентно половині відстані до геостаціонарних супутників.
Через це видимі розміри Деймоса на марсіанському небі відносно невеликі. Вони становлять приблизно 1/10 від видимого розміру Сонця, тому для спостерігачів, які перебувають на поверхні Червоної планети, супутник буде скоріше схожий на зорю. Що стосується блиску, то його видима зоряна величина становить – 5,0. Отже, Деймос лише трохи яскравіший, ніж Венера на земному небі.
Раніше ми розповідали про те, як Perseverance уперше в історії зазнімкував видиме людським оком полярне сяйво на Марсі.
За матеріалами NASA