В очікуванні перигелію: комета C/2023 A3 прикрасила небо над пустелею Атакама

Астрофотограф Юрій Білецький опублікував яскраву світлину, отриману вранці 24 вересня в чилійській пустелі Атакама. На ній можна побачити комету C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS), що прикрасила досвітнє небо.

Комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS). Знімок зроблений 24 вересня в пустелі Атакама. Джерело: Yuri Beletsky

Комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) є головною астрономічною темою останніх тижнів. Зараз вона стрімко наближається до перигелію своєї орбіти, який буде пройдено 27 вересня. Комета пролетить на відстані 60 млн км від Сонця, що можна порівняти з радіусом орбіти Меркурія.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Інтерес астрономів до C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) пояснюється тим, що вона «новачок» у Сонячній системі. Комета прилетіла з хмари Оорта — далекого царства крижаних об’єктів, що залишилися після формування Сонця. А отже, за останні п’ять мільярдів років її ядро жодного разу не зазнавало нагрівання. Це дає надію на те, що C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) виявиться яскравою кометою з вельми протяжним хвостом, яку можна буде побачити неозброєним оком із Землі.

Попри деякі побоювання з приводу того, що хвостата гостя може не пережити близької зустрічі із Сонцем, поки що C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) виправдовує покладені на неї очікування. Її блиск і хвіст продовжують зростати, що наочно демонструє знімок Юрія Білецького.

Зараз комету можна спостерігати в південній півкулі незадовго до сходу Сонця. Але найцікавіше почнеться в жовтні. Комета стане доступною для спостережень у північній півкулі 12–13 жовтня: відразу після того, як вона досягне піка свого блиску. Якщо прогнози яскравості C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) підтвердяться, вона подарує астроаматорам вельми гарне видовище і ми отримаємо ще багато цікавих знімків хвостатої гості.

Детальніше про історію відкриття і спостережень C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) комети ви можете дізнатися з нашої статті.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів