У центрі Чумацького Шляху знайдений «космічний ботокс»

Центр Чумацького Шляху — дивовижне місце, де розташована надмасивна чорна діра, яка поглинає міжзоряну матерію, а наднові викидають зорі до країв нашої галактики. Згідно з новими дослідженнями, є ще одна дивна річ: світила, які залишаються молодими нескінченно довго завдяки частинкам темної матерії.

Зірки поблизу чорної діри
Зорі поблизу чорної діри молодшають завдяки «космічному ботоксу». Ілюстрація: Live Science

Група вчених зі Стенфордського та Стокгольмського університетів висунула гіпотезу, що певні зорі в центрі Чумацького Шляху здаються неймовірно молодими завдяки темній матерії. Використовуючи комп’ютерне моделювання, вони пояснили це наявністю великої кількості темної матерії в ядрі галактики. Їхні висновки були опубліковані в статті, яка привернула увагу журналу Live Science.

Науковці помітили, що світила поблизу чорної діри нашої Галактики здаються дуже молодими, хоча перебувають у несприятливому середовищі для формування нових зір. Це змусило задуматися про вплив на них темної матерії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Інші дослідники висувають різні теорії щодо цього явища. Однією з них є припущення, що зорі були переміщені до центру Галактики, де вони набули вигляду молодих світил. Але Ізабель Джон, докторантка з астрофізики Стокгольмського університету, разом зі своїми колегами вирішила дослідити, чи темна матерія може бути чинником цього феномену.

Їхнє комп’ютерне моделювання показало, що ці зорі можуть бути старшими, ніж здаються, підтримуючи своє яскраве світіння завдяки темній матерії. Згідно з теорією цих науковців, зорі захоплюють частинки темної матерії своїм гравітаційним полем. Ці частинки стикаються між собою, вивільняючи потужні сплески енергії, що підтримують світила у стані молодості.

Ця енергія діє як своєрідний «космічний ботокс», зберігаючи зорі молодими навіть тоді, коли їхнє внутрішнє паливо для ядерного синтезу закінчується. Джон пояснює, що світила спалюють водень у процесі ядерного синтезу, що створює зовнішній тиск, врівноважуючи внутрішній тиск гравітаційних сил і підтримуючи зорі у стабільному стані.

Науковці сподіваються, що нові вдосконалені телескопи зможуть підтвердити їхні комп’ютерні моделювання, розкриваючи захопливі деталі про одну з таємниць нашої Галактики.

Раніше ми повідомляли про те, як «голод» надмасивної чорної діри помітили з відстані 300 млн світлових років.

За матеріалами livescience.com

Новини інших медіа
Науковці знайшли кандидата на дев’яту планету Сонячної системи
ESA використовуватиме приватну станцію Orbital Reef
Океанічні світи можуть мати дуже вузькі «зони життя»
Чи могли зміни магнітного поля Землі викликати вимирання неандертальців?
Бум! Ще один потужний сонячний спалах!
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови