В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію

У Великій Британії двоє активістів облили помаранчевою фарбою Стоунхендж — стародавню мегалітичну споруду, яка вважається однією з найдавніших обсерваторій нашої планети. Свої дії вони пояснили бажанням відмовити уряд країни від використання викопного палива.

Активісти обсипають Стоунгендж фарбою
Активісти розпилюють фарбу на камені Стоунхенджу. Джерело: juststopoil.org

Скандальна акція протесту

В Англії двоє активістів руху Just Stop Oil розпилили рідину помаранчевого кольору на камені Стоунхенджу. Відео з їхніми діями з’явилося на сторінці цієї організації в мережі x.com. Її представники повідомляють, що таким чином 21-річна Ніам Лінч та 73-річний Раджам Найду насправді застосували порошкову фарбу, яка легко змивається дощем.

Стоунхендж — це мегалітична споруда кам’яної доби, якій вже близько 5 тис. років. Вона являє собою гігантські камені, встановлені таким чином, що вони утворюють кілька арок. Вважається, що споруда використовувалася не тільки як храм для поклоніння язичницьким богам, а й як астрономічна обсерваторія для спостереження за Сонцем.

Переконатися в цьому може кожен охочий, адже 22 червня сонячні промені падають точно на один із його центральних каменів. Щорічно тисячі людей збираються в цьому місці, аби на власні очі побачити цей прояв небесних явищ.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Навіщо активісти облили Стоунхендж фарбою?

До речі, самі активісти чудово знають про значення Стоунхенджу для астрономії та світової культури. Після того, як забруднили його фарбою, вони звернулися до уряду Великої Британії із закликом відмовитися до 2030 року від використання викопного палива.

«Стоунхендж під час сонцестояння — це вшанування світу природи, але подивіться, у якому стані він перебуває! Ми всі маємо право жити без страждань, але спалювання нафти, вугілля та газу призводить до смерті та страждань у неймовірних масштабах. Нам час подумати про те, що наша цивілізація залишить по собі — яка наша спадщина?»

При цьому вони нічого не сказали про те, яким чином помаранчева фарба пов’язана з нафтою. Також залишилося незрозумілим, чому уряд Великої Британії має відчувати провину за стан пам’ятника, який спотворили самі Лінч та Найду?

Зрештою, саме уряд організував охорону старовинної обсерваторії, яку сплюндрували двоє любителів привернути до себе увагу. Щоправда, в цьому вони теж вже переконалися. Поліція затримала їх за підозрою у пошкодженні старовинної пам’ятки.

За матеріалами juststopoil.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів