Узгоджено план фінального візиту до Бенну

Після виконання в жовтні 2020 року операції зі взяття зразка речовини астероїда Бенну (101955 Bennu), апарат OSIRIS-REx почав поступово віддалятися від об’єкта дослідження. До січня дистанція між ними становила вже 2200 км. Однак керівництво місії вирішило внести корективи в план польоту й востаннє поглянути на Бенну з близької відстані.

Проліт Бенну в уявленні художника. Джерело: University of Arizona

Нещодавно фахівці групи супроводу остаточно узгодили деталі операції. 7 квітня OSIRIS-REx пройде на відстані 3,8 км від Бенну. Апарат зазнімкує місце взяття проби ґрунту, а також проведе детальне знімкування всієї поверхні малого тіла. Потім учені порівняють отримані зображення зі знімками астероїда, зробленими одразу після прибуття до нього у 2019 році. Це допоможе визначити, яких змін він зазнав за минулі два роки.

Для того, щоб знову зблизиться з Бенну, зонду знадобиться п’ять маневрів. Автоматичний розвідник уже виконав першу корекцію курсу й почав наближатися до астероїда. Наступна відбудеться 6 березня, коли OSIRIS-REx перебуватиме від нього на відстані 250 км.

Астероїд Бенну з відстані 7 км. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Після завершення фінального прольоту Бенну інженери почнуть готувати OSIRIS-REx до повернення додому. 10 травня він активує основний двигун і виконає маневр, який спрямує його на зворотний курс до нашої планети. Якщо все пройде за планом, 24 вересня 2023 року апарат скине на Землю капсулу із зібраними зразками астероїдної речовини.

За матеріалами https://www.asteroidmission.org