Уран знову сховається за Місяцем

Триває серія окультацій Урану, першу з яких ми могли бачити в ніч із 14 на 15 вересня. Ввечері 5 грудня планету знову закриє Місяць, і це явище буде чудово видно з усієї території України. Тепер закриття відбуватиметься темним місячним краєм, що зробить спостереження ще зручнішими.

Уран має блиск на межі видимості неозброєним оком, і поруч із яскравим місячним диском його можна побачити лише в досить потужний телескоп із діаметром об’єктиву не менше 100 мм та збільшенням мінімум у 50 разів. При такому збільшенні вже можна помітити диск планети, що матиме діаметр 3,7 кутових секунди. Таку відстань у своєму русі по небесній сфері Місяць долає приблизно за 7 з половиною секунд. Саме стільки й триватиме його «наповзання» на Уран. Стільки ж триватиме поява планети, але її спостерігати буде набагато важче, оскільки вона з’явиться з-поза освітленого краю нашого природного супутника.

11 серпня 2022 року Уран під час окультації з’являвся з-поза темного краю Місяця, який ми все одно можемо бачити завдяки тому, що на нього потрапляє сонячне світло, відбите від Землі. Джерело: R.Heffner

У Києві закриття Урану відбудеться приблизно о 18 годині 42 хвилині 50 секунді за місцевим часом, відкриття — о 19:50:30. Для різних частин міста точний час може відрізнятися на кілька секунд. Відповідні моменти для Львова — 18:39:15 (закриття), 19:42:15 (відкриття), для Харкова — 18:45:25 (закриття), 19:56:30 (відкриття), для Одеси — 18:34:50 (закриття), 19:44:20 (відкриття). Під час цього явища Місяць перебуватиме у 35-50° над східною частиною горизонту, тобто буде розташований на небі дуже вдало для спостережень. Приблизно у 30° ліворуч від нього буде видно яскравий червонуватий Марс, що саме наближається до протистояння, під час якого теж ненадовго сховається за місячним диском.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine