Унікальне космічне побачення апарата JUICE із Землею та Місяцем потрапило на відео

Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала таймлапс, зроблений апаратом JUICE. Він демонструє унікальний подвійний гравітаційний маневр, виконаний в околицях Місяця та Землі.

JUICE зустрівся з Місяцем у ніч із 19 на 20 серпня. Апарат пролетів на відстані всього 700 км від його поверхні, після чого попрямував до Землі. JUICE досяг її трохи більше ніж через 24 години. Дистанція мінімального зближення з нашою планетою становила 6807 км.

Це рандеву стало першою ланкою в складному ланцюжку гравітаційних маневрів. Вони мають розігнати JUICE до достатньої швидкості, щоб забезпечити його вихід на орбіту навколо Юпітера влітку 2031 року.

Під час подвійного маневру JUICE фільмував з використанням своїх навігаційних камер, здатних отримувати зображення з роздільною здатністю 1024 x 1024 пікселі. Їхнє основне завдання — стежити за станом різних компонентів апарата. Світлини Місяця та Землі стали приємним бонусом.

Раніше ESA вже публікувала деякі зі зроблених навігаційними камерами JUICE знімків. Тепер космічна агенція поділилася з публікою повноцінним відео. Воно складене з оброблених знімків і демонструє, який вигляд мала зустріч із Місяцем і Землею з борту апарата. Музичний твір, що супроводжує відео, називається «11,2 км/с». Композиція була написана Готьє Ашером 2015 року та обрана як офіційна музична тема для мережі наземних станцій Estrack.

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли