Українські полярники зазнімкували зоряне небо над станцією «Академік Вернадський»

Науковці опублікували знімки зоряного неба над українською антарктичною станцією «Академік Вернадський». Вони звертають увагу на те, що сузір’я там зовсім не ті, що в Україні, бо це — Південна півкуля.

Небо над Антарктидою
Небо над Антарктидою. Джерело: www.facebook.com/100064602975456

Зоряне небо над українською станцією

Зараз в Антарктиді, як і в усій Південній півкулі, панує зима. На українській полярній станції «Академік Вернадський» взагалі зараз полярна ніч, тобто Сонце ніколи не підіймається над горизонтом. І тому наші вчені вирішили скористатися можливістю і показати всім красу тамтешнього зоряного неба.

Точніше, показати це вирішив системний адміністратор 29-ї експедиції Олександр Мацібура. Він сфотографував зоряне небо над островом Галендіз. Саме на ньому насправді й розташована станція. На його знімки потрапив Чумацький Шлях та чимало яскравих зір, які освітлюють вкриті снігом скелі навколо.

Чому над Антарктидою не таке небо, як над Україною

Науковці особливо наголошують, що на опублікованих знімках зображені космічні об’єкти, яких не видно в Україні. Насамперед це 45 сузір’їв південного неба. У нас вони у будь-яку пору року залишаються нижче горизонту. Зокрема, з «Академіка Вернадського» можна без проблем спостерігати найближчу сусідку Сонячної системи — Альфу Центавра.

Небо над Антарктидою
Небо над Антарктидою. Джерело: www.facebook.com/100064602975456

Проте є на антарктичному небі й зорі, які видно практично всюди. У першу чергу це Сіріус. Він розташований достатньо близько до небесного екватора, тому його можна спостерігати й в Україні, і в Антарктиді. Також на знімках добре видно світлу смугу Чумацького Шляху.

Також полярники у своїй публікації згадали метеорити, сезон яких саме розпочинається у серпні. Вони кажуть, що, як і в Україні, коли бачать, що з неба падає чергова «зоря», то загадують бажання, аби швидше настала перемога.

За матеріалами www.facebook.com

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада