Ukraine Rocketry Challenge 2021

На аеродромі Кам’янка у Дніпрі 21 червня відбулися ракетомодельні змагання Ukraine Rocketry Challenge 2021, призовий фонд яких склав 100 000 гривень. Унікальність цього конкурсу в тому, що для польотів використовуються ракети з крихким вантажем. Їхні моделі імітують принцип систем безпеки космонавтів під час польоту та посадки.

Всього зібралося 17 команд з усієї України, кожна — зі своєю ракетою, створеною спеціально для цього конкурсу.  Вік учасників — 11-19 років. Всі моделі, представлені на змаганні, були зменшеними у 32 рази копіями реальної ракети-носія Firefly Alpha. За словами учасника змагань із Києва Ярослава Бобика (14 років), його команда створювала модель протягом чотирьох місяців, а основною складністю в роботі була підготовка і здача ЗНО одним із членів команди.

Ракетомодельний спорт — технічний вид спорту, учасники якого змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску та пілотуванні (для радіокерованих) моделей ракет. В Україні його розвиток відбувається за сприяння Національної федерації ракетомодельного спорту України та громадської організації «Асоціація Noosphere», зокрема її засновника — філантропа та бізнесмена, доктора економічних наук Макса Полякова.

За умовами конкурсу треба підняти на ракеті сире куряче яйце на висоту 236 м та 251 м і повернути його без пошкоджень на землю за 39- 42 секунди та 41- 44 секунд відповідно.

У разі помилок судді нараховували штрафні бали, а при пошкодженні крихкого вантажу — дискваліфікували учасників. Організатори змагань попередньо зважували та вимірювали кожне яйце, адже вантаж  мав бути однаковим за вагою та розміром, щоб усі команди були в рівних умовах.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

«Якщо відбувається пошкодження яйця, незалежно від того, чи це буде перший, чи другий тур, — команда повністю підлягає дискваліфікації», — пояснив організатор Ukraine Rocketry Challenge 2021 Денис Хміль.

Через помилки у першому турі дискваліфікували відразу чотири команди, ще кількох оштрафували на останньому етапі змагань. Призові місця посіли дві команди з Шостки Сумської області та одна — з Дніпра.

Переможець конкурсу — колектив «Імпульс», м. Шостка

Колектив «Імпульс», м. Шостка

Скажіть, будь ласка, як відбувається процес створення  ракети? Як готувалися до конкурсу?

Крім змагань Ukraine Rocketry Challenge, ми готувалися до чемпіонату України з ракетомодельного спорту. Графік підготовки був досить щільний. Ходили в гурток з ранку до обіду і після обіду —  до вечора. (Сміються). Насамперед ми розробили кілька варіантів креслень, а потім вибрали найкраще, за яким надалі вже створювали модель. Дотримувалися чіткого плану.

Які матеріали потрібні для створення моделі та чи є вони у вільному продажу?

У ракетомоделюванні зазвичай використовують легкі матеріали. Ми працюємо з бальзою*, картоном, скловолокном, карбоном і застосовуємо 3D-принтер. Не всі з потрібних матеріалів є у вільному доступі. Придбати необхідне нам допомагає розташований поблизу завод.

Чи розраховували здобути перемогу?

Сподівалися, але не розраховували. Навіть не знаю, чому. Напевно, через те, що звикли сподіватися на краще, а готуватися до гіршого. Коли дізналися, що стали переможцями, дуже зраділи. Настрій і відчуття зараз найкращі.

* Бальза — дерево, що росте у Південній Америці. Після промислового висушування стає найлегшою деревиною.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів