Угода з продажу ULA наближається до завершення

Компанії Lockheed Martin і Boeing наблизилися до вибору покупця для пускового оператора ULA (United Launch Alliance). Про це йдеться у статті, опублікованій виданням Arstechnica.

Запуск ракети Atlas V пусковим оператором ULA. Джерело: ULA

ULA є спільним підприємством Lockheed Martin і Boeing. Воно було створено 2006 року і деякий час мало монополію на запуски за державними контрактами. Однак після приходу SpaceX, позиції ULA на пусковому ринку серйозно похитнулися. Це призвело до зміни керівництва компанії та спроб підвищити її конкурентоспроможність.

На початку 2023 року власники ULA вирішили виставити її на продаж. За даними Arstechnica, у підсумку на неї знайшлося три потенційні покупці. Першим є фонд прямих інвестицій — група інвесторів, які планують придбати компанію, реструктуризувати й потім перепродати.

Другим потенційним покупцем є компанія Blue Origin, що належить Джеффу Безосу. І в цьому немає нічого дивного. Придбання ULA дасть змогу Безосу отримати орбітальну ракету та гарантовані державні контракти. Це б також посприяло задоволенню потреб Amazon у запуску супутників системи глобального супутникового інтернету Project Kuiper.

Третім потенційним покупцем є неназвана аерокосмічна фірма. Повідомляється, що вона зацікавлена у збільшенні свого космічного портфеля.

За даними джерел Arstechnica, продаж ULA близький до завершення. Ім’я покупця може бути оголошено протягом кількох місяців. Потім угоду мають схвалити Федеральна торгова комісія та Міністерство юстиції США.

Нагадаємо, що ULA недавно назвала дату першого польоту нової ракети Vulcan, яка повинна буде замінити носій Atlas V.

За матеріалами https://arstechnica.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine